Přejít k hlavnímu obsahu

Konec frustrující Wi-Fi

redakce 12.12.2016
info ikonka
Zdroj:

Se správnými triky a perfektním nastavením vyřešíte i bez investic problémy s Wi-Fi 

Mezi internetovými službami roste nejrychleji obliba videa na vyžádání, tedy služby typu Netflix, HBO GO, a ostatně i YouTube, které nabízejí rozsáhlé knihovny filmů, seriálů a dalšího videoobsahu, dnes už standardně ve Full HD rozlišení a stále více také v nastupujícím rozlišení 4K. Na rozdíl od surfování na webu nebo třeba poslechu hudby z internetového rádia je video ve vysokém rozlišení extrémně náročné na rychlost (nebo chcete-li propustnost) internetového připojení.

Zcela klíčová je samozřejmě rychlost, jakou se do internetu připojuje náš modem. Statistiky průměrné rychlosti internetových přípojek českých domácností se přitom velmi liší. Zatímco z mezinárodních srovnání vychází Česká republika poměrně dobře (dle měření společnosti Akamai je ČR s průměrnou rychlostí internetové přípojky na úrovni 14,5 Mb/s zemí s desátou nejvyšší průměrnou rychlostí připojení k internetu), v říjnu 2016 publikovaný průzkum společnosti Seznam.cz ukázal, že plných 84 % Čechů se k internetu připojuje rychlostí nižší než 10 Mb/s. To je propustnost, která jen tak tak stačí na streamované Full HD video. A co je ještě horší, 70 % internetových přípojek, které Seznam.cz změřil, má propustnost pod 2 Mb/s. Jejich majitelé pak mohou zapomenout i na video v HD rozlišení.

Nicméně ani když máte doma kvalitní internetové připojení s rychlostí v řádu desítek Mb/s, ještě to nemusí znamenat, že vám ve všech zařízeních připojených k vašemu domácímu Wi-Fi routeru poběží streamované video ve vysokém rozlišení plynule a bez výpadků. Na vině může být celá řada faktorů, když ale začnete pátrat v internetových diskusích, zpravidla se dozvíte, že si máte koupit nový a výkonnější Wi-Fi router nebo připojit všechna zařízení náročná na rychlost přenosu dat kabelem.

My na to ale půjdeme trochu jinak a pomůžeme vám optimalizovat vaši domácí síť tak, aby měla všechna vaše zařízení dostatečně rychlé připojení k místní síti i do internetu. Využití našich tipů a triků na zrychlení a rozšíření dosahu vaší domácí Wi-Fi sítě vás navíc nebude stát ani korunu. Investice do nového síťového zařízení je namístě, až když všechny postupy optimalizace selžou, resp. tam, kde je splnění nároků na domácí bezdrátovou síť za hranicí možností každého Wi-Fi routeru. I v tomto případě vám poradíme, jak vaši domácí síť optimálně rozšířit.

Více se dočtete v lednovém Chipu.

wifi(1)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme