Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Lepší než soukromý režim: hrdý prohlížeč opět zapracoval na bezpečnosti

Jiří Palyza 28.07.2023

Internetový prohlížeč Brave Browser, který si zakládá na bezpečnosti a ochraně soukromí, má novou funkci. Uživatelům má zaručit ještě vyšší úroveň bezpečnosti. 

Kapitoly článku

Pokud jste na síti s ostatními uživateli, nebo dokonce sdílíte počítač, je nanejvýš vhodné využívat soukromé nebo inkognito režimy internetových prohlížečů. Jsou témata a obsah, který jednoduše sdílet nechcete.

Je to dobré přinejmenším k tomu, že se po internetu můžete pohybovat tak, aniž byste za sebou zanechávali různé typy dat, jako například soubory cookie apod. Pro některé případy je to ale málo. Pokud dokonce zařízení jako jsou notebooky nebo tablety sdílíte pod stejným uživatelem, je to skutečně nedostatečné.

A právě pro takové případy nyní vývojáři internetového prohlížeče Brave uvolnili novou funkci, kterou nazvali "Off the Record", ve zkratce OTR. Pomůže skrýt vaše chování v internetovém prostředí a pozůstatky po surfování před ostatními uživateli, kteří také sdílejí vaše zařízení.

Jak funguje OTR v Brave

braveotr

Nerušené surfování na internetu vám do budoucna zajistí nová funkce "Off the Record", která je součástí nejnovější verze Brave Browseru. | Zdroj: Brave Browser

Funkce OTR byla uvolněna spolu s nejnovější aktualizací prohlížeče Brave a lze ji jednoduše aktivovat označením internetové stránky jako "sensitivní". Poté se vás Brave zeptá, zda chcete konkrétní web navštívit v režimu OTR.

Pokud to odsouhlasíte, nebudou ukládány žádné soubory cookie ani jiné údaje o webových stránkách a historie prohlížení zůstane prázdná.

Pokud po návštěvě skrytých webových stránek nebo během ní přejdete na jiné stránky, budou do historie zahrnuty pouze ty, které jsou označeny jako necitlivé. Kromě toho nebudou vytvářeny žádné zprávy, hlásící neobvyklé chování apod.

Brave, který stále patří mezi internetovými prohlížeči k těm menším, se chce touto novou funkcí pro podporu uživatelů odlišit od ostatních browserů, jako je Chrome nebo Firefox. Brave se také aktivně zaměřuje na provozovatele webových stránek, aby tuto funkci v budoucnu zařadili do automatického výchozího dotazování.

Zdroj: Brave Browser


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud