Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Multimediální zázrak nabídne i česká televize

redakce 02.09.2010

Multimediální přístroj Nokia N8 dorazí na český trh v průběhu října letošního roku. Uvedli to zástupci Nokie na oficiální prezentaci pro novináře. Telefon nabídne nejnovější verzi operačního systému Symbian 3, dotykový displej a nebude chybět ani doživotní navigace.

Model N8 je jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. Upírají se na něj zraky fanoušků, ale i naděje samotné Nokie. Ta doufá, že právě tento model bude jedním z těch, které pomohou zastavit odliv zákazníků od této značky. Telefon nabídne velkou řadu multimediální funkcí, vůbec poprvé se u Nokie setkáme s plnou integrací sociálních sítí do systému telefonu. „Když vás na Facebooku pozve kamarád na narozeniny, jedním klikem si tuto událost přímo přidáte do kalendáře,“ vysvětlil na prezentaci Petr Kasa, ředitel českého zastoupení Nokie. V telefonu ale pochopitelně nebudou chybět ani všechny pracovní funkce, na které jsou uživatelé smartphonů zvyklí. „Ve spolupráci s Microsoftem intenzivně pracujeme na plné maximální podpoře Exchange serveru, včetně aplikace Office Connector,“ doplnil Kasa.

Telefon dorazí na český trh v průběhu října. V první fázi bude k dispozici ve stříbrné a zelené barvě, později by mělo být možné koupit si v Česku i červenou a modrou variantu. „O ceně zatím nechci spekulovat,“ uvedl Kasa na dotaz Chipu. Podle dobře informovaných zdrojů by se ale měla Nokia N8 pohybovat mírně nad hranicí 10 tisíc korun. Podle českého zastoupení Nokie by měly být přístroje prodávané na našem trhu doplněné i o lokální obsah. Například mezi webovými televizemi by se tak mohly objevit i archivy, případně živé vysílání některých českých televizních stanic.

Zajímavostí telefonu je i HDMI výstup, který umožní připojit telefon k televizi s podporou HD rozlišení i 5.1 zvuku. Vzhledem k tomu, že multimediální přehrávač v telefonu si poradí s většinou běžně používaných audio i video formátů, lze telefon proměnit i v šikovný přenosný přehrávač videa, ať už třeba do hotelu, nebo pro děti do auta. Více si o Nokii N8 přečtete zde.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme