Menu

Inovace serverů HP Integrity

27.11.2012 10:35 | Redakce Chip + Přidat komentář
Inovace serverů HP Integrity

Inovace serverů HP Integrity | foto: CHIP

Inovované servery HP Integrity s HP-UX dosahují až trojnásobného výkonu, zvyšují odolnost a bezpečnost IT prostředí a zajišťují ochranu investic do serverové infrastruktury na další desetiletí.

Díky technologickým vylepšením HP v kombinaci s procesory Intel Itanium řady 9500 zvládají nové systémy HP Integrity provádět výpočetní úlohy až třikrát rychleji oproti předchozí generaci, při snížení energetických nároků o 21 %.

 

Nejnovější modely serverů HP Integrity nabízí vysokou škálovatelnost, nepřetržitou dostupnost a maximální efektivitu, které organizace požadují pro plnění kritických výpočetních požadavků a také zvýšení produktivity.

Mezi nejdůležitější novinky patří:

  • Rychlejší a robustnější systémy HP Superdome 2 (SD2) s vylepšenými blady CB900 i4. SD2 je vlajkovou lodí společnosti HP a poskytuje nejvyšší dostupnost a výkon pro kritická podniková prostředí.
  • Trojice blade serverů HP Integrity BL8x0c i4 pro Blade Systém c7000, která nabízí unikátní škálovatelnost a flexibilitu při přesouvání zátěže a jako jediný systém této třídy i funkci elektricky oddělených HW oddílů, tzv. nPar, používaných dosud jen v kategorii SD2.
  • Nový malý server HP Integrity rx2800 i4 v rackovém provedení, určený pro pobočky velkých firem nebo expandující organizace. Server je držitelem certifikace ENERGY STAR®, která garantuje snížené energetické nároky.
  • Systém HP-UX s vylepšenou virtualizací, bezpečností a správou, díky čemuž je zaručena rychlejší detekce bezpečnostních hrozeb a optimalizace využívání IT zdrojů.
  • Nové konzultační workshopy, programy pro financování a nástroje pro správu nákladů, které usnadní optimalizaci kritického podnikového prostředí.

Větší škálovatelnost, spolehlivost i efektivita

Serverové systémy HP Superdome 2 nyní poskytují vyšší škálovatelnost a výkon díky dvojnásobnému počtu výkonnějších jader. Další zlepšení dostupnosti systémů bylo dosaženo využitím vylepšené integrované proaktivní detekce spojené s analýzou a opravu případných chyb.

K novinkám HP dále patří také blade servery s vyšší odolností vůči chybám díky elektricky odděleným HW oddílům, které dokáží plně izolovat zátěž bez narušení integrity dat. Tyto nové blade servery navíc snižují energetické nároky až o 21 %, a to zejména díky novým nízkonapěťovým duálním in-line paměťovým modulům (DIMM). Nové procesory Intel řady 9500 poskytují vyšší výkon a efektivitu provozu.

Větší bezpečnost, automatizace a škálovatelnost díky aktualizacím HP-UX

Nová zlepšení HP-UX 11iv3 nyní zákazníkům umožňují:

  • Zvýšit bezpečnost díky novému sdílenému logovacímu souboru, což až desetinásobně zrychluje detekci hrozeb oproti předchozí generaci.(6)
  • Zjednodušit správu systémů prostřednictvím nových analytických funkcí v nástroji HP Capacity Advisor, který automaticky identifikuje nečinné, přetížené anebo naopak málo využité servery a zvyšuje efektivitu jejich využívání.
  • Zdvojnásobit velikost zátěže HP-UX úloh a aplikací podporovanou ve stejném prostoru datového centra díky možnosti využít až 256 procesorových jader v rámci jednoho serveru.(7)

Cena a dostupnost

Nové servery HP Integrity včetně HP Superdome 2 vyráběné v České republice (v Kutné hoře), jsou objednatelné od druhé poloviny listopadu s prvními dodávkami koncem prosince 2012. Doporučená cena nejmenších systémů začíná na 160 000 Kč a je závislá na konkrétní konfiguraci.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení