Menu

Konfigurace automatického dokončování adresního řádku

19.03.2019 15:07 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Konfigurace automatického dokončování adresního řádku

Konfigurace automatického dokončování adresního řádku | foto: CHIP

Když začnete do adresního řádku prohlížeče Google Chrome zadávat novou URL adresu, prohlížeč automaticky zobrazí šest návrhů. Tyto návrhy vychází jednak z vašich záložek, jednak z historie vašeho prohlížení webových stránek, kterou si Chrome uchovává. 

chrome1c-nahled

Existují ale různé možnosti, jak si tuto autokorekci stránek nakonfigurovat. A tuto funkci také můžete zcela deaktivovat. Pokud tak chcete učinit, klikněte na nabídku, tedy ikonu tří teček v pravém horním rohu prohlížeče, a vyberte z ní »Nastavení | Rozšířené nastavení«. Vypněte zatržení u položky »Používat službu předpovídání, která pomáhá dokončovat vyhledávací dotazy a adresy URL zadávané do adresního řádku« a tím předpovídání deaktivujete. Pokud však chcete odstranit jednotlivé položky ze zobrazeného seznamu návrhů, začněte zadáváním URL adresy jako obvykle, přesuňte kurzor myši na návrh a stiskněte [Shift]+[Del].

chrome3-nahled

Navíc také můžete změnit počet zobrazovaných návrhů. Do adresního řádku zadejte příkaz „chrome://flags/#omnibox-ui-max-autocomplete-matches“, čímž získáte přístup ke skryté nabídce. Vedle položky „Omnibox UI Max Autocomplete Matches“ vyberte z nabídky místo hodnoty »Default« například »Enabled 12 matches« a po restartu prohlížeče se vám začne zobrazovat 12 návrhů pro dokončení dotazu nebo URL adresy.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení