Paul Otellini, prezident a generální ředitel společnosti Intel, představuje novou generaci procesorů Core s kódovým jménem Sandy Bridge. Jejich výkon bude samozřejmě zase o něco vyšší a tím i možnosti zařízení na těchto procesorech založených.
Technologie Dolby Stereoscopic 3D má zajistit příjem 3D vysílání v plném rozlišení. V současnosti lze přes satelit přijímat 3D vysílání pouze v polovičním rozlišení – obraz se dělí pro levé a pravé oko.
Nový set top box firmy Technicolor s procesorem Intel Atom Processor CE4200 také zvládá 3D. Technologie se jmenuje 3D Multiview Coding (MVC). Kromě 3D zobrazování zvládá i hraní her, nebo on-line sledování videa. Prodávat se má začátkem příštího roku.
PrimeSence Natural Interaction je vyvíjená technologie pro ovládání spotřební elektroniky (televizorů, přehrávačů a podobně). Funguje to podobně jako „MS Kinect“ pro ovládání konzole Xbox 360. Zařízení tedy prostřednictvím speciální kamery vyhodnocuje pohyby uživatele (nemusí mít žádné ovládací zařízení – ovladačem je tělo) a převádí je na příkazy, jako například „skok na další obrázek“, „zoom“, „
Boxee Box od firmy D-Link je multimediální společník do obýváku. S touto kostkou mohou uživatelé sledovat filmy a televizní programy z internetu, mohou si prohlížet webové stránky a přistupovat k multimediálním datům (fotografie, videa, MP3, …) v domácí síti. To vše samozřejmě zprostředkují na televizní obrazovce a samozřejmě v HD. Dálkový ovladač je vybaven QWERTY klávesnicí. Tento produkt by se
Vypadá to jako USB, ale není to USB. Je to Intel Light Peak – optický přenos signálu s propustností až 10 Gb/s (v první fázi). Tato technologie by se podle Intelu mohla stát universálním řešením pro připojení různých periférií i pro propojení počítačů a jejich částí. Nahradit by tedy mohla i USB, HDMI a další dnes používané rozhraní.
Docking station Light Peak používá fyzicky stejné konektory jako USB, ale jedná se o úplně jinou a nekompatibilní technologii pro připojení komponent.
Intel Wireless Display je technologie pro jednoduché bezdrátové připojení notebooku k většímu „zobrazovači“, tedy například LCD televizoru. Stačí když je v notebooku bezdrátová síťová karta Intelu a příslušný software a u televizoru „krabička“ s HDMI konektorem. Tu zatím vyrábí je firma Netgear.
„Laboratoř“ Intelu: i na notebooku může běžet hra, nebo jiná 3D akce v nejvyšším rozlišení a kvalitě. O příslušené výpočty se totiž postará „cloud“ a výsledek pošle na notebook. Ten pak nemusí mít výkonný procesor, ani grafickou kartu. Stačí mu slušně rychlý přístup na Internet.
Cloud-based Ray Tracing for Games v představě Intelu – výkonné procesory spočítají scénu a zašlou ji na klienta (například notebook) pro on-line hraní.
Acer Companion Box – zařízení založené na procesoru Intel Atom CE4100 má integrovaný televizní tuner, ale zvládne i další funkce. Uživatelské rozhraní je založené na MS Windows Media Center.
Uživatelské rozhraní Acer Companion Box
Intel Classmate PC – jednoduché zařízení pro studenty. Může se použít jako notebook i jako tablet a slouží jako učební pomůcka
Tablet PC založené na procesorech Intel. Žádné silné značky, ale to se brzy změní. Na IDF byl totiž k vidění zajímavý tablet od Dellu. Ten ale na tomto obrázku není.
Speciální dálkový ovladač se senzorem pozná, kdo ho drží a podle toho upraví nabídku oblíbených televizních programů a další nastavení.