Menu

Tip: Sledujte při hraní vytížení systému

26.03.2020 16:20 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Sledujte při hraní vytížení systému

Tip: Sledujte při hraní vytížení systému | foto: CHIP

Pokud máte v počítači vysokorychlostní ventilátor, asi si rychle všimnete, že hra, která na něm běží, je hodně náročná. Jak přesně je ale zátěž vysoká, z toho samozřejmě nepoznáte.

S freewarem AgaueEye můžete neustále sledovat aktuální hodnoty výkonu vašeho počítače – i když hrajete náročnou hru. Podle vývojářů tohoto freewaru Agaue Eye podporuje přibližně 3 600 různých her. Pokud chcete tento nástroj vyzkoušet, nainstalujte ho a spusťte. V bílo-modrém přehledovém okně následně uvidíte, jak jsou procesor a grafická karta vašeho počítače zaneprázdněny a jakých teplot aktuálně dosahují. Rozklikněte také sekci »HDD«, abyste měli přehled o tom, jak jsou na tom pevné disky počítače. Následně spusťte hru a v levé horní části najdete požadované informace z AgaueEye, které hru překrývají. První řádek vám řekne, jak vysoká je aktuální rychlost snímků za sekundu (FPS). Sekce pod tímto informuje o aktuálním skóre výkonu CPU a grafické karty.

agaueye-2-nahled

Způsob zobrazení a překryvu si můžete individuálně nastavit. Chcete-li tak učinit, vyvolejte znovu bílo-modré rozhraní AgaueEye a klikněte na ikonu ozubeného kola. Vzhled a polohu překryvné vrstvy lze nastavit v sekci »Overlay«. AgaueEye nabízí také řadu dalších funkcí, které zde nebudeme popisovat. Pokud vás tento nástroj zaujal a budete o něm chtít vědět víc, podívejte se na stránku xoptiray.com/guide.html, informace jsou však jen v angličtině.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení