Menu
CHIP Speedtest

Snadná změna velikosti souborů pomocí několika kliknutí

25.01.2015 13:10 | Pavel Trousil
Snadná změna velikosti souborů pomocí několika kliknutí

Změnit velikost snímku v JPEG například proto, abyste ho snadno umístili na web, je snadná záležitost i pro ten nejjednodušší grafický editor, jakým je například »Malování« ve Windows.

Pokud ale máte takto upravit větší množství snímků, bude jejich postupné upravování pěkná otrava. Naštěstí si vše můžete zautomatizovat, a to například pomocí programu JPEG Resampler, který si můžete zdarma stáhnout z internetu.

resampler

Jde o jednoduchý program, který podle zadaných parametrů dávkově zpracuje všechny soubory v daném adresáři a uloží je v požadované velikosti do jiného adresáře. Ovládání je velmi jednoduché – zadáte »Zdroj« a »Cíl«, požadované rozlišení (v Mpx, pomocí procent, jako velikost souboru apod.), případně můžete vybrat i jeden ze základních filtrů pro úpravu snímků. Nakonec stisknete tlačítko »Start«. Zkušenější uživatelé mohou zadat více parametrů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání