Menu
CHIP Speedtest

Multimediální počítač v kapse

19.06.2013 10:30 | Redakce Chip
Multimediální počítač v kapse

Infinity Stick X2 je miniaturní počítač (má zhruba rozměry USB Wi-Fi adaptéru) s Androidem, který můžete připojit k zařízení s HDMI (TV, monitor, projektor) a uděláte z něj chytré zařízení, na kterém pak přehrajete film a hudbu, můžete brouzdat na internetu (pokud se připojíte přes integrované Wi-Fi), pustit si klip na YouTube nebo si zahrát hry.

Miniaturní počítač se napájí pomocí microUSB portu (z TV nebo zásuvky) a další USB porty jsou určeny pro připojení flash disku, externího HDD nebo třeba klávesnice či myši. Android 4.1 obsahuje aplikaci Google Play, takže do zaplnění paměti (je rozšiřitelná pomocí microSD) můžete nakupovat aplikace a hry. Programy iVysílání a iPrima už jsou nainstalované.

Rozměry jsou opravdu miniaturní a počítač nastartuje asi za 50 s. Vybrat si můžete buď klasické Android rozhraní, které se však pomocí dodaného dálkového ovladače moc snadno neovládá, nebo multimediální rozhraní XBMC, které se více hodí pro přehrávání multimédií. Dokoupit ale můžete i ovladač s klávesnicí FlyMotion, pohodlná je ale myš. Šikovné zařízení třeba na dovolenou, kde se pak můžete u jinak těžko použitelného televizoru pobavit hraním Angry Birds nebo pouštěním oblíbených filmů. Z televize si prostě uděláte obrovský tablet, i když bez dotykové obrazovky. Výkon je dostačující – v testu Browsermark 2.0 jsme naměřili 1 078 bodů.

Technická data

  • OS: Android 4.1.2 Jelly Bean
  • Procesor: Dual Core 1,5 GHz (ARM Cortex-A9)
  • RAM / flash: 1 GB / 4 GB (k dispozici 1,36 GB)
  • Rozhraní: HDMI 1.4, microUSB, 2× USB 2.0, microSD, Wi-Fi 802.11 b/g/n, IR
  • Rozměry / hmotnost: 76×30×11 mm / 82 g
  • Cena: 1 760 Kč

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání