Menu
CHIP Speedtest

Vytvoření a používání neviditelné složky na ploše

20.06.2013 07:55 | Redakce Chip
Vytvoření a používání neviditelné složky na ploše
Potřebovali byste na ploše vytvořit neviditelnou složku. Přestože Windows tuto „vlastnost“ pro složky nenabízejí, pomocí malého triku je možné tohoto cíle dosáhnout.

Nejprve se proklikejte k nástroji Mapa znaků (»Start |Všechny programy | Příslušenství |Systémové nástroje | Mapa znaků«) a spusťte ho. V seznamu zobrazených znaků najděte „prázdné pole“ a označte jej. Klikněte na »Vybrat« a pomocí příkazu »Kopírovat« jej zkopírujte do schránky. Poté Mapu znaků zavřete. Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na pracovní plochu a pomocí příkazu »Nový ï Složka« vytvořte novou složku. Navržený název Windows přepište pomocí znaků z Mapy znaků. Ten vložíte klávesovou zkratkou [CTRL]+[V]. Tímto trikem vytvoříte bezejmennou složku. Nyní nastal čas „vypořádat“ se s ikonou…
Na bezejmennou složku klikněte pravým tlačítkem myši a v kontextové nabídce vyberte příkaz »Vlastnosti«. V kartě »Přizpůsobit« klikněte na položku »Změnit ikonu«. Podobně jako v Mapě znaků vyhledejte položku s „prázdným obsahem“ a klikněte na »OK«. Volbu potvrďte kliknutím na »Použít« a tlačítkem »OK« dialog zavřete. Nyní je složka skrytá. Pokud ji chcete otevřít, musíte znát její umístění. Složka se také objeví, pokud klávesovou zkratkou [CTRL]+[A] označíte na ploše všechny ikony.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání