Menu
CHIP Speedtest

Zobrazení aktuálního data v hlavním panelu

27.10.2012 04:10 | Redakce Chip
Zobrazení aktuálního data v hlavním panelu
V dobách menších úhlopříček obrazovek převažovala snaha o to, aby hlavní panel a systémová lišta zabíraly co nejméně místa – proto zde obvykle bylo místo jen pro hodiny.

V současnosti, kdy jsou velké monitory běžnou záležitostí, je takovéto šetření zbytečné. Praktické by například bylo, kdyby se vám v systémové liště zobrazilo i datum, případně den.

Cesta k tomuto cíli je snadná – stačí jen zvětšit hlavní lištu. Nejprve minimalizujte všechny programy a poté klikněte na volné místo v hlavním panelu. Zde se ujistěte, že není zatržena položka „Uzamknout hlavní panel“. Poté už stačí přesunout kurzor myši na horní hranici hlavního panelu a ve chvíli, kdy se kurzor změní na oboustrannou šipku, stisknout levé tlačítko myši a zároveň posunout kurzor nahoru. Při zvětšování hlavní nabídky se zvětšuje i systémová lišta a přibývají na ní další položky. Ve chvíli, kdy budete s prostorem (a množstvím informací) spokojeni, ukončete zvětšování a hlavní panel znovu uzamkněte.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání