Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový herní laptop Corsairu bude mít touch bar

redakce 24.05.2022

Se samostatným protáhlým displejem to naposledy zkoušel Apple, který ale nakonec Touch Bar přestal na své laptopy dávat. Myšlenku se snaží oživit Corsair na svém herním notebooku.

Kapitoly článku

Po Applu Corsair

Apple na svých noteboocích z řady Pro předvedl docela funkční barevný panel, jehož obsah se měnil v závislosti na tom, v jakém programu se zrovna uživatel nacházel. Namísto řady „F kláves“ tak bylo možné používat třeba nástroje pro střih videa nebo úpravy grafiky. Mezi uživateli se však vytvořily dva tábory – jedni, kteří na Touch Bar nedali dopustit, druzí, kteří novinku nesnášeli a volali po návratu konzervativního provedení klávesnice bez dodatečných zobrazovačů. Těch druhých bylo více, v Cupertinu jejich prosby vyslyšeli a nové MacBooky již Touch Bar nemají.

Myšlenku se rozhodl tak trochu oprášit Corsair, což je značka zaměřená velkou částí svého portfolia na hráče. Ti milují všechny dodatečné (a barevné) možnosti, jak něco ovládat nebo zobrazovat. Corsair Voyager má být první notebook značky a rovnou přijde s řadou funkčních kláves, které ale nebudou nahrazovat „F řadu“, nýbrž budou nad ní, a to až za předělem ukrývajícím patrně reproduktory. Uprostřed této řady kláves pak bude malý LCD displej, zobrazující primárně stav baterie.

Primárně na streaming

Podle zahraničních médií tomu Corsair samozřejmě neříká “touch bar“, ale jde o „řadu deseti kláves pro zkratky s nastavitelnými funkcemi“, případně je často zmiňován název S-keys. Marketingově to nezní jako něco přelomového, nicméně to celé má být velmi úzce propojeno se softwarem Elgato Stream Deck.

Moudří už vědí – míří to speciálně na streamery, kteří si mohou na tlačítka panelu namapovat nejrůznější funkce jako přepínání scén, efekty a podobně. Pro ty, co mají ve zvyku na herním notebooku i pracovat, je tu dobrá zpráva, protože podporu Corsair slibuje i pro online meetingovou aplikaci Zoom. Zajímavostí je, že díky promyšlené konstrukci bude tento panel dostupný i při zavřeném displeji. Patrně kvůli možnosti kontroly stavu nabití baterie bez nutnosti zařízení zapínat.

Herní laptop Corsair Voyager přijde s panelem tlačítek podobným Touch Baru| foto: Marcel Eberle/Unsplash

Herní laptop Corsair Voyager přijde s panelem tlačítek podobným Touch Baru. | foto: Marcel Eberle/Unsplash

Solidní herní stroj

Samotný notebook bude samozřejmě jak se patří výkonný. Zákazníci mohou vybírat mezi procesory Ryzen 7 6800HS a Ryzen 9 6900HS, obě konfigurace budou spojeny s GPU Radeon 6800M. Stran paměti bude k dispozici až 64 GB RAM a úložiště bude maximálně 2 TB. Hlavní displej nabídne rozlišení 2560 x 1600 při 240Hz. Corsair nepodcenil ani klávesnici, která bude plně mechanická se spínači Cherry MX low-profile.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud