Přejít k hlavnímu obsahu

PDF to JPG Converter

redakce 21.04.2012
info ikonka
Zdroj:

Potřebujete někdy převést několikastránkový PDF dokument do JPG a pomocí klávesy PrintScreenu a malování vám to přijde nepohodlné? Existuje snadné a rychlé řešení, které najdete na Chip DVD.

Obrázek odebrán. PDF to JPG Converter

PDF to JPG Converter je aplikace sloužící k převodu PDF souborů do obrázkového formátu. Jednoduše se ovládá a během několika kliknutí tak můžete mít jednotlivé stránky PDF převedené do obrázků. Program umí konvertovat do JPG, BMP, PNG, TIF a GIF, můžete si nastavit rozsah stránek a výsledné rozlišení obrázků (DPI).

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu PDF to JPG Converter v ceně 500 Kč bez jakýchkoliv omezení, který umožňuje převádět PDF soubory do formátů JPG a dalších.

 
  • Jazyk: anglicky
  • OS: Win XP/Vista/7 (32/64 bit)
  • On-line registrace 
Obrázek odebrán.
Při spuštění: Je to jednoduché – přidat PDF, vybrat formát a konvertovat.

Uživatelské prostředí programu je velmi jednoduché. Pomocí prvních dvou tlačítek přidáte PDF soubory potažmo složky, které chcete konvertovat, potom vyberete výsledný formát - JPG, BMG, GIF, PNG, TIF - zvolte rozsah stran, DPI a kliknete na »Convert« v menu nahoře, nebo »Convert PDF Files«. Poté začne aplikace pracovat a v závislosti na počtu a velikosti dokumentů si budete muset chvilku počkat. Po dokončení se otevře v průzkumníku Windows cílová složka a můžete se na obrázky hned podívat. Každé zdrojové PDFko si vytvoří svoji složku a v té složce náleží každé stránce jeden obrázek - jeden soubor. Odpadají starosti s tím, jak budou výsledné soubory vypadat, není potřeba řešit nějaké formátování, typy písma atd. program jednoduše stránku vyfotí a uloží jako obrázek.

Jaký formát a jaké nastavení zvolit?

Obrázek odebrán.
Nastavení: U každého převodu si můžete zvolit, v jakém rozlišení a jakého formátu bude výsledný obrázek.

To záleží na účelu využití výsledných obrázků. Pokud vám jde o překlopení nějaké grafiky určené k prezentačním účelům, zvolte buď BMP, nebo TIF. Tyto jsou nejkvalitnější, ale také datově nejobjemnější. Pokud jde o obrázek určený k nahrání na internet, poslání kamarádovi, atd. zvolte buď nejpoužívanější JPG, nebo PNG. PNG je výhodnější tam, kde není příliš mnoho barev - např. text doplněný o ikonky. Formát PNG totiž pracuje jen s 256 barvami, ale je nejúspornější. JPG se hodí na vše ostatní.

Dále je možné nastavit rozsah stránek ke konverzi. Toto nastavení najdete vedle názvů »First Page to Convert« a »Last Page to Convert«. Jde o první a poslední stranu určenou k převodu. Můžete tam zadat třeba čísla, nebo nechat 1 a »ALL«, pokud je třeba konvertovat celý rozsah stran. Nakonec je vpravo uprostřed možnost zvolit rozlišení neboli DPI. Bohužel to však neumí zázraky, a pokud máte např. nekvalitně naskenované PDF, ani vyšší DPI vám nepomůže.

Možnosti použití

PDF formát je skvělý k přenášení dokumentů z počítače na počítač a z platformy na platformu. Můžete si být jisti, že se vám správně zobrazí jak na PC s Windows, tak na Macu. Tato přenositelnost je docílena za velkou cenu. S PDF soubory většinou nejde nijak dál pracovat. Nemůžete měnit text, editovat obrázky atd. Právě z důvodu nemnožnosti fotky nebo obrázky editovat možná sáhnete po programu PDF to JPG Converteru. Jednoduše si tak můžete obrázek vyexportovat a upravit dál třeba ve Photoshopu, vložit do Wordu, nahrát na internet a podobně.

Uveřejněno na Chip DVD 05/12.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme