Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Do konce roku bude více než 2 miliardy uživatelů smartphonů

Pavel Trousil 11.12.2013

Podle nové studie Deloitte je celosvětový počet zákazníků používajících více než jeden mobilní přístroj vůbec nejvyšší v celé historii. Lze tak očekávat, že do konce roku 2013 budou zákazníci na celém světě používat více než 2 miliardy chytrých telefonů, 300 milionů tabletů a jednu miliardu notebooků.

auf-jelly-bean-nahled Cílem celosvětového průzkumu spotřebitelů mobilních služeb společnosti Deloitte bylo zjistit, jak jsou mobilní přístroje využívány v jednotlivých zemích. Průzkumu se zúčastnilo více než 40 tisíc respondentů z dvaceti různých zemí světa. Výsledky průzkumu zároveň naznačují příležitosti nabízející se telekomunikačním společnostem v blízké budoucnosti, jako jsou nárůst dat, důraz na rychlost připojení k mobilnímu internetu, nevyužitý potenciál silných populačních ročníků a oblíbenost služeb komunikace prostřednictvím textových zpráv (IM, instant messaging).  

Průzkum ukazuje, že ve všech zemích sledovaných v letech 2012 a 2013 celkově vzrostl počet vlastněných mobilních přístrojů připojených k internetu. Navíc se dá podle průzkumu očekávat, že s vyšším počtem přenosných zařízení se bude navyšovat i průměrná četnost a množství dat přenášených prostřednictvím jednoho přístroje.

Z průzkumu vyplynulo, že pro telekomunikační společnosti jsou do budoucna atraktivní skupinou zákazníků tzv. silné populační ročníky. Lze se domnívat, že jak s prodlužující se délkou života budou starší ročníky déle pracovat, tak se také budou pravděpodobně i více zajímat o nové technologie. Například v Singapuru vlastní chytrý telefon 65 % obyvatel starších 55 let a v Jižní Koreji dokonce 73 %. Na druhé straně v některých zemích počet chytrých telefonů vlastněných lidmi nad 55 let stále ještě značně pokulhává za mladšími ročníky – v USA je to pouhých 33 %, v Belgii 21 % a v Japonsku dokonce jen 15 %.

Na začátku roku 2013 dosáhl telekomunikační průmysl převratného momentu, neboť poprvé v historii převážila komunikace prostřednictvím zpráv technologií instant messaging nad počtem odeslaných textových zpráv SMS. I když SMS zprávy budou i nadále představovat významný zdroj příjmů mobilních operátory, který například v roce 2013 činil přes 130 miliard amerických dolarů, rostoucí oblíbenost služeb IM a odvozených aplikací nepochybně významně přispěla k úspěchu mnoha mobilních operátorů, kteří se zaměřili na poskytování služeb prostřednictvím rychlého mobilního internetu.

Podle průzkumu společnosti Deloitte byly služby technologie instant messaging zařazeny na první místo v následujících zemích: v Argentině (69 %), v Číně (72 %), v Německu (45 %), v Mexiku (63 %), v Nizozemí (73 %), v Singapuru (60 %), v Jižní Koreji (59 %) a ve Španělsku (77 %).

Celá studie je dostupná na www.deloitte.com/…almobile2013.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud