Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google Chrome: bez doplňků z cizích zdrojů

redakce 18.05.2015

Google oficiálně zcela zakázal instalaci doplňků z jiných zdrojů než z oficiálního katalogu. Tento krok má prý zvýšit bezpečnost uživatelů.

Už v lednu loňského roku Google oznámil, že v prohlížeči Google Chrome na operačním systému Windows, bude povolena instalace doplňků pouze z Chrome Web Store (https://chrome.google.com/webstore/). Tento krok měl zamezit instalacím doplňků z webů třetích stran a z disku, s cílem zvýšení bezpečnosti Chromu. Podle vyjádření Googlu prý totiž značná část doplňků získaných neoficiální cestou obsahovala adware nebo jiný škodlivý kus kódu. Nyní ale Google toto opatření ještě přitvrdil a v současnosti není možnost instalace doplňků z jiného než oficiálního zdroje možná ani ve vývojářské verzi prohlížeče.

Teoreticky by nyní měl být Chrome (v této oblasti) nejbezpečnějším prohlížečem a sklízet obdiv a chválu uživatelů. Začínají se ale objevovat hlasy, že Google tímto způsobem prohlížeč zcela ovládl a v budoucnu bude záležet jen na něm, jaké doplňky se v prohlížeči objeví. A je jen otázka, zda budou mít u Chrome šanci doplňky na blokování reklamy a zvyšování soukromí uživatelů. Je to totiž právě reklama, co Google živí…

Podrobnější informace najdete v článku na portálu ZDnet http://www.zdnet.com/…windows-mac/.

2015-06-chromstor-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud