Vyplývá to ze zprávy Kaspersky Lab o finančních kybernetických hrozbách za loňský rok Financial cyber threats in 2013. Měna Bitcoin byla vytvořena hlavně pro anonymní platby na internetu. Na začátku loňského roku byla hodnota Bitcoinu 13,6 USD. V prosinci dosáhla 1 200 USD. Během roku sice zaznamenala dramatické výkyvy, nicméně od dubna 2013 neklesl směnný kurz pod 80 dolarů. A čím více uživatelů ji začalo vyhledávat a cena měny rostla, tím více se o ni zajímal i kybernetický zločin. Pokud majitelé virtuální měny uchovávají své jmění v nešifrované podobě na svém počítači, stačí hackerům ukrást soubor elektronické peněženky, aby se dostali k informacím o Bitcoinech a účtech oběti.
Kaspersky Lab vybrala k analýze přes 30 vzorků malwaru. Devět z nich bylo určeno ke krádeži této „kryptoměny“. Nástroje využívané kybernetickými zločinci ke krádežím Bitcoinů lze rozdělit do dvou kategorií. První obsahuje programy navržené k odcizení souborů elektronických peněženek. Aplikace v druhé kategorii instalují software na „těžbu“ Bitcoinů na infikovaném počítači. Množství napadených uživatelů se začíná přibližovat počtu těch, které ohrožují tradiční peněžní kybernetické hrozby. U Bitcoinů přitom oběti nemají šanci dostat své ukradené jmění zpět, jelikož pro ně neplatí žádná garance. Odborníci z Kaspersky Lab doporučují, aby uživatelé své elektronické peněženky uchovávali na zašifrovaných úložištích. Důležitá je samozřejmě i spolehlivá antivirová ochrana počítače. Domácím uživatelům je k dispozici Kaspersky Internet Security s technologií Safe Money k ochraně všech peněžních transakcí na internetu.
Studie „Financial cyber threats in 2013“ využívá anonymní data dobrovolně poskytnutá uživateli cloudové databáze Kaspersky Security Network. Ta neustále zpracovává informace o hrozbách, na něž narazí produkty Kaspersky Lab.