Menší a odlehlejší lokality a v nich stojící budovy mají stejné požadavky na mobilní širokopásmové internetové pokrytí jako ty velké. V těch menších je ale třeba dosáhnout pokrytí s nižšími náklady z hlediska investic i provozu.
Patrick Weibel, který je zodpovědný za mobilní datové sítě ve společnosti Swisscom, říká: „V rámci našeho úsilí o uspokojení rostoucí poptávky pro přístup k mobilním datům v budovách, které přinášejí nové mobilní sítě a M2M příležitosti, se zaměřujeme na nákladově efektivní nabídky pro menší budovy. S all-in-one v mikrobuňkách RBS 6402 od Ericssonu můžeme snížit naše náklady bez omezení výkonu a zůstat konkurenceschopní. “
V dnešní době, kdy jsou trendem mobilní pracoviště a kdy se do roku 2019 očekává desetinásobný růst mobilního datového provozu, představují aplikace M2M (machine to machine) příležitosti i výzvy pro mobilní operátory. Aby uspokojily potřeby svých spotřebitelů a firemních zákazníků v oblasti růstu mobilních podniků a expanze do nových odvětví, musí mobilní operátoři poskytovat trvale vysoký výkon.
Daryl Schoolar, hlavní analytik zabývající se bezdrátovými infrastrukturami ve společnosti Ovum, říká: „Co se týče podnikových uživatelů, jde o sféru, kde Ovum zaznamenalo největší aktivitu pro oblast mikrobuněk. Ericsson přišel s řešením v podobě nové mikrobuňky, která nabízí paritu funkce a těsnou koordinaci s makrobuňkami. Zároveň je RBS6402 velmi silný integrovaný produkt sám o sobě, s kombinovanou sadou funkcí. V současné době nemá konkurenci. “
Jako první mikrobuňka podporující rychlost LTE až 300 Mb/s, která je navíc nosičem agregací, RBS 6402 přináší dvojnásobnou kapacitu a rychlost. Jedná se o flexibilní multinosič budoucnosti, který umožňuje kombinované připojení (LTE, WCDMA a Wi-Fi) s podporou až 10 různých pásem se dvěma 3GPP pásmy (LTE a WCDMA) a 802.11ac provozu Wi-Fi současně dodává vyšší sazby ve špičce a kapacitě. Integruje LTE a 3G rádiový přístup. Dynamicky a bez problémů posouvá spojení mobilního zařízení mezi sítěmi, poskytuje nejlepší uživatelskou zkušenost a optimalizace síťových zdrojů. To také využívá LTE-Advanced a podporuje VoLTE. Vzdálená aktivace software frekvencí pásma a dalších funkcí eliminuje potřebu návštěv, ve spojení s refarmingem nebo získáním nových spekter.
Instalace Plug-and-play využívající stávající Ethernet pro napájení a připojení umožňuje plnou instalaci buňky a napojení na síť během 10 minut.
Kompletní řada mikrobuněk z dílny společnosti Ericsson a nosiče s řešením Wi-Fi – včetně nové RBS 6402 – operátorům umožňují řešit jakýkoliv požadavek mobilního širokopásmového pokrytí a kapacity nyní i v budoucnu. Optimalizace je pro vnitřní prostředí až do 5 000 m2.
Johan Wibergh, vedoucí segmentu sítě ve společnosti Ericsson, říká: „S Radio Dot systémem jsme se s novou definicí integrované architektury zaměřili na širokou škálu opomíjených budov. Věděli jsme, že musíme zlepšit poměr cena-výkon, který byl dosud zvláště na menších místech překážkou. Nyní RBS 6402 efektivně slouží potřebám menších lokalit, jejichž počet odhadujeme na asi 10 milionů budov po celém světě. S mikrobuňkou Ericsson a nosiči Wi-Fi portfolia mohou mobilní operátoři nyní oslovovat své zákazníky z řad spotřebitelů, podniků a nových průmyslových příležitostí v každém interiéru i exteriéru.“
Koordinací mikrobuňky s makro sítěmi Ericsson poskytuje spolehlivé propojení a přenosnost prostřednictvím heterogenních sítí, které využívají společné řízení provozu. Tento holistický přístup umožňuje nepřetržité monitorování výkonnosti uživatelů v různých rádiových technologiích, ať už 2G, 3G, LTE nebo Wi-Fi připojení na internet.
Ericsson podporuje všechny své mikroprodukty s designem sítě a zaváděním podpory a služby optimalizace. Ericsson Global Services také přináší možnosti end-to-end potřebné k zajištění bezproblémového fungování mezi doplňky mikrobuněk a stávajících síťových aktiv.