Menu

Drony špehují mobily uživatelů

17.03.2015 22:01 | Karel Kovar + Přidat komentář
Drony špehují mobily uživatelů

Drony špehují mobily uživatelů | foto: CHIP

V celé řadě sci-fi filmů nad hlavami lidí poletují drony a špehují je. Bohužel ale musíme říci, že v některých městech už nejde o sci-fi, ale o smutnou realitu.

Pokud by se v současnosti podíval některý z obyvatel amerického L. A. na nebe, má na něm šanci spatřit poletující drony. Nejde ale o žádnou akci tajných služeb nebo policie, ale o aktivitu reklamní společnosit AdNear. Ta využívá drony ke sledování mobilních telefonů a wi-fi routerů. U nich si ukládá ID zařízení (nebo MAC adresu), které slouží k vytvoření profilu. Na jeho základě poté může být uživateli nabídnuta tzv. hyper-cílená reklama.

Typickým příkladem může například být, když uživateli, který se často pohybuje v okolí kavárny nebo obchodu, bude nabídnut reklamní baner (nebo přímo slevový kupón) daného obchodníka.

Tato skutečnost vyvolala celou řadu protestů a varování od bezpečnostních expertů, podle společnosti AdNear ale nejde o ukládání citlivých či osobních informací a vše je naprosot legální. Podle dostupných informací už má firma ve své databázi přes 500 miliónů profilů…

2015-04-drony-nahled

Podrobnější informace najdete na adrese http://thehackernews.com/…one-spy.html.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení