Menu

Důležitá zpráva pro uživatele Androidu: Google výrazně navyšuje systémové požadavky pro levné smartphony

16.09.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Důležitá zpráva pro uživatele Androidu: Google výrazně navyšuje systémové požadavky pro levné smartphony

Důležitá zpráva pro uživatele Androidu: Google výrazně navyšuje systémové požadavky pro levné smartphony | foto: Mika Baumeister/Unsplash

Tato informace by neměla uživatelům Androidu uniknout: Google oznámil, že výrazně navýší systémové požadavky pro používání operačního systému Android 13. Týká se to především nejlevnějších modelů smartphonů a jde o kapacitu operační paměti i interního paměťového úložiště.

Pokud budou uživatelé chtít ve svém smartphonu používat Android 13, budou se muset při nákupu více zajímat o hardwarové specifikace vyhlédnutého modelu. Google ve svém blogu informoval, že požadavky na nové smartphony s aktuálním operačním systémem budou minimálně 2 GB RAM. Konkrétně se jedná o variantu Android Go, která je určena především pro smartphony levnější kategorie.

Hardwarové požadavky operační paměti pro Android Go Google navýšil už před dvěma lety. Tehdy to bylo z 512 MB na 1 GB. Od té doby se minimální požadavek zvýšil čtyřnásobně. Narostly také požadavky na kapacitu paměťového úložiště v zařízení: do budoucna musejí smartphony mít alespoň 16 GB namísto dosavadních 8 GB.

Aktualizace na Android 13: nové minimální požadavky pro levné smartphony

consult

U nákupu levnějších androidových smartphonů bude potřeba dávat pozor na hardwarovou konfiguraci. Především na velikost operační paměti, ale i interního paměťového úložiště. | Zdroj: Luis Villasmil/Unsplash

Pro uživatele to do budoucna znamená, že pokud si budou chtít pořídit nový mobilní telefon levné kategorie, musejí se blíže seznámit s jeho hardwarovými specifikacemi. Minimálně v případech, pokud chtějí mít zajištěnou kompatibilitu s Androidem 13 nebo verzí Go.

Je důležité zdůraznit, že navýšené minimální požadavky se vztahují pouze na nové chytré telefony. Uživatelé, kteří už levnější smartphone se systémem Android vlastní, mohou teoreticky dostat aktualizaci na Android 13 také.

Doporučení vychází ze skutečnosti, že čím levnější androidový smartphone je, tím méně často dostává aktuální software, který má své výkonové a kapacitní nároky.

Zdroj: Blog Google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení