Menu

Funkce, které vám Google odpírá: líbivá aplikace spouštěče pro Android je štědřejší

29.06.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Funkce, které vám Google odpírá: líbivá aplikace spouštěče pro Android je štědřejší

Funkce, které vám Google odpírá: líbivá aplikace spouštěče pro Android je štědřejší | foto: Masakaze Kawakami/Unsplash

Volitelný launcher pro Android nabízí nastavitelný design pro domovskou obrazovku mobilu a celou řadu dalších zajímavých funkcí. Například univerzální vyhledávání můžete použít nejen pro web, ale i pro obsah smartphonu. K dispozici je nová verze.

Kdo by to neznal. Po několika měsících používání už úvodní obrazovka nového smartphonu zmizí a místo toho vidíme jen změť instalovaných aplikací. Často provedeno v nejasném, nepraktickém a nehezkém designu. Aplikace Action Launcher má ambice vše toto změnit. A přidat navrch ještě několik zajímavých funkcí.

Verze 50, kterou před pár dny vývojář uvolnil, obsahuje několik nových funkcí a dalších vylepšení. Hlavním bodem aktualizace je důmyslné univerzální vyhledávání, Action Search. V prostředí jediného vyhledávání můžete procházet web, kontakty, nastavení, ale i aplikace.

Nový vyhledávací panel aplikace nyní umožňuje dokonce přímo vyhledávat konkrétní webové stránky, například Wikipedii, YouTube nebo Obchod Play. Kompletní přehled změn a inovací nabízí detailní dokument o změnách.

Action Launcher: inovace a standard

actionlauncher

Přizpůsobitelný design a praktické funkce: Action Launcher je jedním z nejoblíbenějších spouštěčů. | Zdroj: Action Launcher

Uživatelé, kteří hledají vhodné řešení domovské obrazovky Androidu, mohou sáhnout po alternativních spouštěčích. Díky stále se rozšiřující nabídce si každý může vybrat přesně to, co vyhovuje jeho vkusu. Vedle dlouhodobě používaného nástroje Nova Launcher je Action Launcher pro stylovou domovskou obrazovku Androidu jednou z dobrých voleb. Jeho velkou předností je možnost přizpůsobení.

Obzvlášť praktické je ovládání gesty. Na rozdíl od jiných aplikací, Action Launcher vám dává naprostou volnost v tom, jakou akci nebo funkci má konkrétní pohyb spustit. Rychlým gestem lze zahájit hovor, spustit aplikaci, nebo připojit některé zařízení přes Bluetooth.

Pokud aplikaci věnujete trochu času, můžete si design smartphonu přizpůsobit podle vlastních představ. Každý z prvků, jakými jsou například ikony, přechody a animace, nebo vyhledávací panel Google, si můžete pomocí Action Launcheru změnit a rozšířit o nové funkce.

Záležitost s prémiovými balíčky

Jakmile se více ponoříte do tématu spouštěčů a úprav systémových prvků, rychle zjistíte, že jen málo titulů na platformě Obchod Play je dostupných zdarma. Za dobré aplikace se zpravidla platí.

O to příjemnější je, že Action Launcher je docela štědrý a v nové aktualizaci zpřístupňuje zdarma mnoho funkcí, které jsou jinak prémiové. K nim patří i univerzální vyhledávání, které je velmi praktické. A individualisté najdou i mnoho sad ikon, kterými si mohou androidové prostředí nastavit podle svého.

Zdroj: Action LauncherActionlauncher.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení