Menu

MONETA přestěhovala své datové centrum

26.07.2018 09:55 | Aleš Přistál + Přidat komentář
MONETA přestěhovala své datové centrum

MONETA přestěhovala své datové centrum | foto: CHIP

Rok trvající příprava byla úspěšně dokončena - banka přestěhovala své datové centrum z pražské Vyskočilovy ulice do nezávislého datovém centru TTC DC2 v Praze 1.

Datové centrum TTC DC2 je aktuálně největším a nejmodernějším zařízením tohoto typu ve střední a východní Evropě. Tímto krokem banka získává především větší flexibilitu v oblasti informačních technologií a ve srovnání s předchozím stavem ušetří více než polovinu nákladů na provoz datového centra i na elektřinu potřebnou pro jeho napájení. Servery pohání energie z obnovitelných zdrojů, čímž banka v souladu se svou strategií udržitelného rozvoje aktivně snižuje uhlíkovou stopu.

Projekt přesunu datového centra MONETA Money Bank začal na jaře loňského roku. Samotné fyzické přemístění serverů a dalšího IT vybavení se uskutečnilo v červnu a červenci tohoto roku. Pokaždé banka přestěhovala více než sto komponent, například servery a síťové boxy, telefonní ústřednu, diskové pole nebo páskovou knihovnu. Součástí projektu byla rovněž optimalizace a modernizace souvisejícího IT vybavení, což přispělo ke snížení počtu serverových skříní a zabrané plochy o 70 %.

Datové centrum TTC TELEPORT DC2 splňuje nejpřísnější kritéria pro výstavbu a provoz datových center a má certifikaci od Uptime Institute, LLC. na úroveň TIER III. Je vybudované v souladu s nadstandardním technologickým designem (například chladící systém, napájecí systém, přístupový systém, požární systém, kamerový systém či bezpečnostní systém). Jako jediné datové centrum v České republice provozuje TTC DC2 automatickou vysokonapěťovou (VN) rozpínací stanici s dedikovanými přívodními kabely z transformoven PREdistribuce, na které není připojen žádný jiný odběratel elektrické energie. Toto řešení má v Praze spolu s TTC DC2 pouze Pražský hrad a Česká televize. Klíčovou výhodou datového centra TTC TELEPORT je neutralita a nezávislost na operátorech a poskytovatelích internetových, datových i jiných telekomunikačních služeb, tzv. Carrier Neutral.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení