Menu

Najděte ztracený smartphone s Androidem

24.05.2019 14:07 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Najděte ztracený smartphone s Androidem

Najděte ztracený smartphone s Androidem | foto: CHIP

Vlastníte-li mobilní telefon s operačním systémem Android od Googlu, máte celkem dobrou šanci ho najít, pokud ho někde ztratíte nebo vám ho někdo odcizí – tedy v případě, že máte zapnutou službu pro jeho vyhledání.

Vyhledání je jednoduché, stačí použít vyhledávač Googlu. Zadejte do něj text „find my device“ nebo „najdi moje zařízení“. Vyhledávač najde příslušnou stránku a vy přes ni najdete své zařízení. Případně můžete do adresního řádku rovnou napsat https://www.google.com/android/find?. Pokud máte více zařízení s Androidem, budete muset v levém horním okraji okna specifikovat, které z nich chcete najít. Jestliže má zařízení přístup k internetu, můžete na mapě vidět, kde se zrovna nachází, jaký je stav jeho baterie a k jaké síti je připojeno. Je-li někde ve vaší blízkosti, můžete kliknout na »Přehrát zvuk« a zařízení bude po dobu pěti minut vyzvánět, abyste ho snadněji nalezli. Můžete také použít funkci »Zabezpečit zařízení« a v případě, kdy se dostane do nepovolaných rukou, také »Vymazat zařízení«. Pak už ale nebudete mít možnost ho dále sledovat. Jestliže se vám zařízení neztratilo, vyzkoušejte si, zda máte funkci pro jeho nalezení nastavenu.

najdi1-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení