Menu

Po ostré kritice: Microsoft opravuje nepříjemný problém s prohlížečem ve Windows 11

07.12.2021 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Po ostré kritice: Microsoft opravuje nepříjemný problém s prohlížečem ve Windows 11

Po ostré kritice: Microsoft opravuje nepříjemný problém s prohlížečem ve Windows 11 | foto: Surface/Unsplash

Aktualizací chce Microsoft reagovat na kritiku uživatelů a opravit problém, který je v systému Windows 11. V současnosti je poměrně obtížné změnit výchozí prohlížeč, a to se nikomu nelíbí.

Jde o jednu z největších nepříjemností v systému Windows 11. Microsoft uživatelům velmi ztěžuje změnu výchozího prohlížeče. To by se nyní mohlo alespoň částečně změnit. Naznačuje to sestava Windows 11 Insider Preview 22509.

Jak na Twitteru oznámil vývojář Rafael Rivera, je nyní k dispozici tlačítko, kterým lze výchozí prohlížeč nastavit. Doposud to bylo možné pouze přesměrováním, které zahrnovalo mnoho kliknutí.

windows11browser

| Zdroj: Twitter/Rafael Rivera (@WithinRafael)

Update Windows 11: co se změní pro uživatele

Stažení a instalace alternativních prohlížečů, jakými jsou Chrome nebo Firefox, není ve Windows 11 žádný problém. Poté je ale musíte aktivovat pro každý typ souborů zvlášť. To je samozřejmě poměrně časově náročný úkol, navíc pro uživatele zbytečně komplikovaný.

V nové verzi Windows 11 se to částečně změnilo. Jak Microsoft potvrdil serveru The Verge ("Microsoft backtracks on Windows 11’s controversial default browser changes"), výchozí aplikaci pro typy souborů HTM, HTML, HTTP a HTTPS lze nyní změnit několika kliknutími. To se provede pomocí tlačítka v nastavení. Mnoho dalších typů souborů, jako je PDF nebo SVG, ale stále chybí. Nicméně pro spoustu uživatelů by aktuální změna mohla být krokem správným směrem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení