Menu

Test: TrueCam M5 WiFi – kompaktní, snadno připojitelná a spolehlivá

29.12.2020 09:20 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Test: TrueCam M5 WiFi – kompaktní, snadno připojitelná a spolehlivá

Test: TrueCam M5 WiFi – kompaktní, snadno připojitelná a spolehlivá | foto: TrueCam

Autokamery, také označované jako dashcam, se už staly poměrně rozšířenou výbavu vozů na českých silnicích. TrueCam M5 se rychle spouští, nabízí dlouhé záznamy a obsahuje i bezpečnostní ochranu proti přepsání záznamu.

Autokamera TrueCam M5 WiFi se do auta upevňuje na magnetický držák, přilepený na čelním skle vozu. Kamera drží na magnetu velmi pevně, takže bychom se možná obešli i bez plastového zobáčku, který jen zvyšuje nárok na přesnost přiložení kamery k držáku.

Výhody
velmi kompaktní provedení
rychlý start a spolehlivost
nezávislý kondenzátor pro uložení záznamu při ztrátě napájení
Nevýhody
silná komprimace záznamu
příliš titěrná ovládací tlačítka


V balení najdete nejen třímetrový USB kabel, ale také adaptér do 12V zásuvky auta, který obsahuje i konektor pro připojení smartphonu. Naopak chybí paměťová karta, kterou si musíte pořídit sami.

Autokameru lze nastavovat nejen prostřednictvím displeje a tlačítek přímo na zařízení, ale také přes mobilní aplikaci Antscam a propojení přes Wi-Fi síť. Při použití mobilní aplikace máte navíc možnost sledovat živý obraz kamery a záznamy z paměťové karty. Je ale škoda, že záznamy z kamery nelze do smartphonu stáhnout.

truecam1

 Autokamera TrueCam M5 Wi-Fi s připojeným GPS modulem detekce radarů. | Zdroj: TrueCam

TrueCam M5 WiFi nabízí standardní funkce pořizování záznamu ve smyčce nebo detekci nárazu a pohybu ve chvíli, kdy je auto zaparkováno. Funkci varování před radary lze doplnit pořízením GPS modulu za necelou tisícikorunu. Kamera je vybavena snímačem Sony Starvis a širokoúhlým objektivem a s funkcí WDR si poradí i s ostrými přechody světla.

Při praktickém testování na cestách v autě pořizovala kamera TrueCam M5 WiFi kvalitní záběry s dostatkem detailů (například čitelnými registračními značkami), jen u okrajů je záběr kamery zkreslený. Plně použitelné jsou také záběry pořízené v noci.

Technická data: TrueCam M5 WiFi

Maximální rozlišení videa 1 080p / 720p (30/60 sn./s)
Úhel záběru při 1080p 150°
Formát a komprese videa MP4, H.264
Displej 2“ LCD, nedotykový
Funkce záznam ve smyčce, detekce pohybu a nárazu, automatické zapnutí/vypnutí, Wi-Fi
Rozměry a hmotnost 69 × 45 × 34 mm; 64 g
Cena cca do 3 000 Kč
CHIP velmi dobrý (1,9)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.