Menu

Tip pro Android a iOS: ovladač chytré domácnosti

31.05.2022 09:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Android a iOS: ovladač chytré domácnosti

Tip pro Android a iOS: ovladač chytré domácnosti | foto: cloudlynx/Pixabay

Smarthome, nebo chcete-li chytrá domácnost, je nyní obrovským trendem. Rychle se množí nabídky různých detektorů pohybu, senzorů otevření oken a dveří, domácích spotřebičů připojených k internetu a ovládaných mobilním zařízením, chytrých zásuvek a samozřejmě i dálkově řízených světel či spínačů a mnoha dalších zařízení.

Drobnou nevýhodou jinak jistě užitečných zařízení chytré domácnosti, která nám šetří čas i námahu a zvyšují komfort našeho bydlení, je skutečnost, že pokud je používáme doma, potřebujeme mít neustále po ruce náš telefon. To je však poněkud nepraktické.

Ale co když máte ať už jeden, nebo více nepoužívaných smartphonů, které můžete nechat trvale například v obývacím pokoji, v ložnici nebo zahradním domku? Toto jinak už nepotřebné zařízení se může rázem změnit v ovladač přístrojů chytré domácnosti, který budete mít neustále po ruce. Můžete jej nechat i trvale připojený k nějaké méně výkonné nabíječce, aby se jeho baterie zbytečně nepřehřívala, a tím pádem jej mít neustále k dispozici.

smarthomeremote

Chytrá domácnost: zařízení chytré domácnosti se ovládají prostřednictvím smartphonů, ale kdo je má neustále hledat nebo vytahovat z kapsy? | Zdroj: Android screenshot

Telefon nebo tablet, který má sloužit jako ovladač zařízení chytré domácnosti, můžete na tuto úlohu také náležitě připravit. Především u něj můžete vypnout zámek obrazovky a také z něj odinstalovat všechny zbytečné aplikace a ponechat jen ovládací aplikace chytré domácnosti.

Ty mají navíc často i widgety na domovskou obrazovku, které vám ovládání usnadní ještě více. A pokud je mobilní zařízení stále připojeno k nabíječce, můžete nechat jeho obrazovku stále zapnutou nebo alespoň nastavit dlouhý interval zhasnutí displeje.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení