Menu

Tip pro Windows 10: použití smartphonu na zamykání a odemykání počítače

31.03.2021 12:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows 10: použití smartphonu na zamykání a odemykání počítače

Tip pro Windows 10: použití smartphonu na zamykání a odemykání počítače | foto: Schluesseldienst/Pixabay

Přinejmenším v práci bychom vždy, když opouštíme stůl se spuštěným počítačem, měli použít klávesovou zkratku [Windows] + [L], kterou počítač uzamkneme.

V podobě funkce »Dynamický zámek« ale Windows 10 nabízejí nesmírně pohodlnou alternativu k manuálnímu zamykání počítače. Tato funkce však může pracovat jen v případě, pokud máte svůj smartphone propojený s počítačem s Windows 10 přes Bluetooth.

windowslock

Automatické odemykání a zamykání: váš smartphone, připojený přes Bluetooth k počítači, může sloužit pro jeho rychlé zamykání. | Zdroj: Windows 10

Pokud tomu tak je (propojení můžete provést v »Nastavení | Zařízení | Zařízení Bluetooth a jiný«), otevřete si pomocí kombinace kláves [Windows] + [I] »Nastavení« a přejděte na »Účty | Možnosti přihlášení«. Vpravo sjeďte k funkci »Dynamický zámek« a aktivujte předvolbu »Umožnit systému Windows automatické uzamčení zařízení, když jste pryč«. Windows 10 poté vyhledají smartphone spárovaný pomocí Bluetooth, což bude trvat jen několik sekund.

Funkce »Dynamický zámek« je připravena k použití, jakmile se zobrazí název mobilního zařízení. Pokud se následně smartphone vzdálí od počítače mimo dosah Bluetooth, budete automaticky odhlášeni, a když se naopak mobilní zařízení přiblíží k počítači zpět, funkce »Dynamický zámek« vás opět automaticky přihlásí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.