Menu

Tipy pro WhatsApp: přenos konverzací z iPhonu do Androidu a blokování obtěžujících kontaktů

16.06.2022 17:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tipy pro WhatsApp: přenos konverzací z iPhonu do Androidu a blokování obtěžujících kontaktů

Tipy pro WhatsApp: přenos konverzací z iPhonu do Androidu a blokování obtěžujících kontaktů | foto: Amin Moshrefi/Unsplash

Funkce přenosu konverzací mezi iPhony a androidovými telefony je v oblíbeném komunikátoru teprve krátce. Možná vás občas otravují žádosti o kontakt od neznámých čísel na WhatsAppu. Obtěžující čísla ale můžete snadno zablokovat. A jak sami poznáte, že si někdo zablokoval vás?

Zatímco mezi androidovými smartphony přenesete obsah komunikátoru WhatsApp celkem snadno, při přechodu z iPhonu na androidový smartphone už to zase tak jednoduché není. Teprve krátce umožňuje WhatsApp přenos konverzací mezi iPhony a androidovými smartphony Samsung Galaxy. Kromě aplikace Samsung Smart Switch budete k přenosu dat potřebovat také kabel s koncovkami USB-C a Lightning, a samozřejmě také aktuální verze aplikace WhatsApp v obou zařízeních.

copy

Přenos zpráv: z iPhonu lze nově přenést historii komunikací WhatsAppu do androidového smartphonu – pokud tedy jde o Samsung Galaxy. | Zdroj: Android screenshot

Začněte s telefonem Samsung, kde spustíte aplikaci Samsung Smart Switch a po vyzvání připojíte přes USB kabel váš iPhone. Dále pokračujte podle instrukcí zobrazovaných v aplikaci Samsung Smart Switch a pro spárování obou smartphonů použijte QR kód, který z displeje smartphonu Samsung načtete iPhonem. Pak na iPhonu klepněte na „Zahájit“ a počkejte na dokončení přenosu dat. Následně v androidovém smartphonu otevřete WhatsApp, přihlaste se pomocí telefonního čísla používaného v iPhonu a poté klepněte na „Importovat“. Pak už můžete začít používat WhatsApp ve svém smartphonu Samsung – včetně historie komunikace.

Blokování obtěžujících kontaktů

block

Zablokováno: otravné uživatele umí WhatsApp zablokovat, aby vám nemohli posílat zprávy ani vám volat. | Zdroj: WhatsApp screenshot

I přes proběhlé kritické diskuse ohledně podmínek nakládání s uživatelskými daty a zachování soukromí je WhatsApp trvale nejoblíbenějším messengerem. Šikovné je, že přes něj můžete oslovit kohokoli, jehož telefonní číslo znáte, ale platí to i naopak, což může být občas otravné. WhatsApp ale nabízí možnost obtěžující kontakty zablokovat. Navíc je to velmi snadné. Klepněte na fotku u kontaktu, který chcete blokovat, a následně na tlačítko „i“ pro zobrazení podrobností o kontaktu. Úplně dole pak najdete volbu „Zablokovat“, kterou když aktivujete, nebude vám tento kontakt moct posílat zprávy ani telefonovat. Případné odblokování provedete stejným způsobem.

Ale jak naopak vy sami poznáte, že vás někdo na WhatsAppu zablokoval? Můžete to zjistit pomocí několika vodítek. Předně se vám u takového kontaktu nezobrazuje informace, kdy byl naposledy online. Pravdou ale je, že mnoho lidí má sdílení této informace zablokováno úplně. Další nápovědou může být, že u kontaktu nevidíte profilovou fotografii – ale to nemusí být stoprocentním potvrzením, že vás daný uživatel blokuje. Blokování potvrdí s jistotou až to, že se vám u těchto kontaktů nikdy nezobrazí potvrzení o doručení zprávy (dvojitá značka v bublině se zprávou) a nikdy se vám nepodaří kontaktu přes WhatsApp dovolat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení