Menu
CHIP Speedtest

Nelze nainstalovat programy s koncovkou .msi

09.09.2015 06:23 | Karel Kovar
Nelze nainstalovat programy s koncovkou .msi

Máte k dispozici několik programů, jejich instalační data se ale ve Windows odmítají spustit. Kde může být problém?

Vždy když kliknete na soubor s příponou .msi, objeví se následující zpráva:

Nebylo možné získat přístup k Instalační službě systému Windows. Tato situace může nastat v případě, že instalační služba systému Windows není správně nainstalovaná. Požádejte o pomoc pracovníky podpory.

Jak lze tento problém řešit?

Soubory typu MSI (Microsoft Installer Package) jsou v podstatě balíčky určené pro instalaci programů jiných výrobců. Balíček obvykle obsahuje informace o činnostech, které je třeba provést během instalace produktu. Aby ho ale bylo možné otevřít, musí být ve Windows spuštěna služba MSIServer, v české verzi Windows označená jako »Instalační služba systému Windows«. Pokud je však tato služba zastavena, objeví se výše uvedené chybové hlášení. Jak ji lze znovu spustit?

Klikněte na tlačítko »Start« a do políčka »Prohledat programy s soubory« zadejte »služby«. Ve výsledcích v sekci »Programy« se objeví položka »služby«, kterou kliknutím spusťte. Nyní v seznamu zkontrolujte, zda se zde nachází položka »Instalační služba systému Windows«. Pokud ano, dvojitým kliknutím ji otevřete a zkuste službu aktivovat kliknutím na tlačítko Spustit. Jestliže se spustí, měla by už instalace prostřednictvím souborů MSI fungovat bez problémů. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání