Menu
CHIP Speedtest

Potlačení vyžádání hesla po režimu úspory napájení

16.09.2010 07:49 | Redakce Chip
Potlačení vyžádání hesla po režimu úspory napájení
Ačkoliv svůj počítač sami provozujete v zabezpečeném prostředí, musíte po reaktivování systému z režimu spořiče obrazovky nebo úspory napájení pokaždé zadávat heslo. To ruší v práci a zbytečně polyká čas.

V Možnostech napájení se sice dá způsob chování nastavit, správné místo je však ve volbách hluboko skryto. Nejprve klikněte  v Ovládacích panelech na »Systém a zabezpečení |Možnosti napájení« a poté na »Nastavení režimu spánku«. V následném dialogu klikněte na »Změnit pokročilé nastavení napájení«. I když je zde požadovaná volba už viditelná, musíte nejprve kliknout nahoře na odkaz »Změnit nastavení, která nejsou momentálně k dispozici«, abyste si k nim získali přístup. Dále nastavte rozevírací seznam »Nastavení« pod »Rovnováha | Po probuzení požadovat heslo« na »Ne«. Změny potvrďte postupně tlačítky »Použít« a »OK«. Napříště už budete po reaktivaci moci ihned pokračovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání