Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Sem vaše domácí síť nedosáhne? Použijte smartphone s Androidem jako Wi-Fi repeater

Josef Mika 10.05.2024
Zdroj: gstudioimagen/Freepik

V každém domě nebo bytě se najdou zákoutí, kde Wi-Fi nemá optimální příjem. Máme pro vás výhodné rychlé řešení. Jednoduchým nastavením můžete svůj smartphone se systémem Android snadno proměnit ve Wi-Fi opakovač.

Dnes si již nelze představit byt nebo dům bez Wi-Fi, ale v některých místech by mohl být příjem často lepší. Zesílit signál můžete pomoci Wi-Fi opakovače.

Namísto jeho zakoupení však můžete jako opakovač použít také svůj smartphone se systémem Android. Poradíme vám, jak na to.

Jak zapnout funkci Wi-Fi opakovače

Tethering
Tethering má negativní vliv na dobu provozu na baterii, a proto by se měl aktivovat raději jen doma.
Zdroj: Android/Nastavení

Nejprve se ujistěte, že je váš smartphone úspěšně připojen k domácí Wi-Fi. Poté můžete mobilní telefon připojit k počítači pomocí kabelu USB nebo přímo k routeru. K tomu budete potřebovat ethernetový adaptér USB-C. Pokud nechcete používat kabel, můžete také použít tethering přes Bluetooth.

Otevřete "Nastavení" smartphonu a vyberte část "Síť a internet". Poté klepněte na položku "Hotspot a tethering" a aktivujte tethering přes USB, Ethernet nebo Bluetooth podle toho, kterou možnost připojení jste vybrali. Tím se posílí Wi-Fi signál routeru a zlepší se připojení k internetu v místě, kde máte telefon umístěný.

Zdroj: Android, časopis Chip

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud