Menu

Tip pro Android: zjištění hesla k uložené Wi-Fi síti

21.06.2022 15:30 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Android: zjištění hesla k uložené Wi-Fi síti

Tip pro Android: zjištění hesla k uložené Wi-Fi síti | foto: Brett Jordan/Unsplash

Na využívání Wi-Fi sítí jsme si už zvykli natolik, že jejich přítomnost a heslo k připojení jsou první věci, které zjišťujeme při příchodu do dříve nenavštívených míst. Jak ale zjistit heslo ke konkrétní síti, kterou už v seznamu máme?

Ve svém androidovém smartphonu můžete mít uložena přihlašovací hesla k neomezenému množství Wi-Fi sítí, ale není úplně snadné tato hesla zjistit – pokud chcete například umožnit připojení někomu dalšímu. Existují sice aplikace, které umějí hesla uložená v Androidu získat, ale jejich použití se neobejde bez odemknutí administrátorského účtu (tzv. root) ve vašem smartphonu. Můžete ale postupovat oklikou.

wifibarcode

Heslo k Wi-Fi: zjistit heslo k Wi-Fi síti uložené v androidovém telefonu není zrovna snadné – musíte si pomoci oklikou. | Zdroj: Android

Přejděte do „Nastavení | Připojení | Wi-Fi“ a zde zvolte aktuální síť, ke které jste připojeni. V popisu vlastností sítě najdete i volbu „QR kód“, která zobrazí kód, prostřednictvím kterého se můžete ke stejné síti připojit i s jiným smartphonem (nejen s androidovým, ale třeba i s iPhonem).

Některé verze Androidu zobrazí společně s QR kódem také heslo k Wi-Fi síti, které je v něm zašifrováno, ale pokud to není váš případ, můžete heslo získat tak, že QR kód načtete fotoaparátem (resp. QR čtečkou) druhého smartphonu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  V androidu v 11 jsem takovou volbu nenašel. :(

  Reagovat na komentář

  Focení obrazovky

  Já vždy vyfotím obrazovku. Poté si prostě fotku otevřu a pomoci google lens si heslo zobrazím.

  Reagovat na komentář

  Pokud by heslo bylo v qr nějak zašifrováno, jak píšete, tak by to bylo dobré. Ale ono je tam jen standardně zakódováno a proto ho přečte běžná qr čtečka.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení