Menu
CHIP Speedtest

Co se stalo s Gmailem?

01.03.2011 12:22 | Redakce Chip
Co se stalo s Gmailem?
Podaří se Googlu obnovit vše?

Google včera k večeru oznámil příčinu dočasné ztráty pošty některých uživatelů: stala se při přechodu na novou verzi úložného softwaru. Jakmile Google potíže zaznamenal, vrátil se prý k verzi předchozí. Mezitím však chyba postihla údajně dvě desetiny promile uživatelů, aneb asi čtyřicet tisíc uživatelů Gmailu.

Je to zkouška pro Google, který usiluje o to, aby jeho „oblačných služeb“ využívaly i podniky a instituce. Výhodou pro zejména menší firmy má být právě to, že Google, při svém měřítku, může nabídnout takové zabezpečení dat před jejich ztrátou, jaké by si běžná menší firma vlastními prostředky dovolit nemohla. Hin sa však hukáže.

Google oficiálně cílí na téměř nedostižné: jeho metou je, aby se neztratilo nic, a aby obnova dat byla téměř okamžitá. To druhé tentokrát dodržet nedokázal. Podle vysvětlení příslušného viceprezidenta je zdržení způsobeno tím, že softwarová chyba způsobila ztrátu dat ve všech online datových centrech, a data musí v Googlu dolovat z pásek. Přesto jsou přesvědčeni o tom, že se je podaří obnovit do poslední zprávičky.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání