Menu
CHIP Speedtest

Kompletní screenshot dokumentu

14.02.2013 08:50 | Redakce Chip
Kompletní screenshot dokumentu
V některých případech byste potřebovali udělat screenshot rozsáhlejšího dokumentu nebo například webové stránky. Problém ale je, že pokud dokument (web) zmenšíte tak, aby bylo možné udělat snímek obrazovky palubními nástroji Windows, je text v obrázku nečitelný.

Naštěstí existují programy, které si s tím dokážou poradit. Jedním z nich je i FastStone Capture, který umí celou řadu „triků“. Program najdete například na www.slunecnice.cz/sw/faststone-screen-capture/, kde si můžete zvolit mezi dvěmi verzemi: k dispozici je trial verze 7.2 a freeware pro nekomerční využití ve verzi 5.3. Nová a placená verze pochopitelně nabízí celou řadu praktických funkcí, pro běžné použití ale plně postačí i bezplatná verze.

Po spuštění programu klikněte v malém dialogovém okně vpravo na symbol nastavení a zvolte příkaz »Settings«. V okně, které se objeví, můžete nastavit celou řadu funkcí – od klávesových zkratek až po parametry snímání screenshotů nebo výstupní složku.

Pokud potřebujete získat screenshot rozsáhlejšího okna, doporučujeme zvolit metodu snímání okna „Capture Scrolling Window“. Ta nejprve vytvoří otisk obrazovky ohraničené červeným rámem a poté postupně posouvá okno s programem a vytváří jeho „otisk“.

Varování: Některé internetové prohlížeče nespolupracují s programem FastStone Capture nejlépe. Například ve Firefoxu bylo potřeba několikrát snímání obrazovky opakovat, než byly získány alespoň trochu přijatelné výsledky. Naopak s Internet Explorerem program spolupracuje na jedničku.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání