Menu

Výrazná inovace Androidu: díky ní by mohl akumulátor mobilu vydržet déle

23.03.2022 13:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Výrazná inovace Androidu: díky ní by mohl akumulátor mobilu vydržet déle

Výrazná inovace Androidu: díky ní by mohl akumulátor mobilu vydržet déle | foto: HutchRock/Pixabay

Uživatelé Androidu se mohou těšit na zajímavou novinku. Získají lepší přehled o tom, které aplikace spotřebovávají hodně kapacity akumulátoru. Systém o tom bude informovat prostřednictvím oznámení.

Google představuje novou funkci pro systém Android 13. Jak uvádějí vývojáři v blogovém příspěvku, v případě aplikací, které spotřebují za 24 hodin velké množství energie, o tom systém bude informovat prostřednictvím oznámení.

Cílem je poskytnout uživatelům lepší přehled o tom, kdy a které aplikace mají vysokou spotřebu energie. Pokud uživatel oznámení odstraní, znovu se objeví nejdříve po 24 hodinách.

Inovace Androidu: vývojáři jsou pod tlakem

androidacu

Nová funkce v systému Android má uživatelům pomoci šetřit kapacitu akumulátoru. Smartphony by poté mohly na jedno nabití vydržet déle v provozu. | Zdroj: Onur Binay/Unsplash

Vývojáři ale nemají úplně jednoduchou úlohu. Z dlouhodobého hlediska pravděpodobně ke spokojenosti uživatele zrovna nepřispěje, pokud na něj budou neustále vyskakovat zprávy o vysoké spotřebě energie u některé z aplikací.

Kromě toho jsou uživatelé také upozorňováni ve chvíli, kdy je některá z aplikací spuštěna delší dobu. Mají tak možnost appku, kterou v danou chvíli nepoužívají, zavřít a ušetřit tak kapacitu akumulátoru.

Aby se zobrazilo příslušné oznámení, musí být aplikace v posledních 24 hodinách aktivní alespoň 20 hodin. Na některé aplikace se ale tato povinnost nevztahuje. Patří k nim systémové aplikace, aplikace pro doplňková zařízení, nebo VPN.

Zdroj: Developers

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na akup: Jde to nastavit normálně v nastavení baterie…
  Buď že se nabíjení zastaví třeba na 80 nebo 90%
  Nebo druhá varianta, že se posledních třeba 10% do stovky nabije až posledních 15 minut před časovým bodem – nap. pokud každý den nabíjíte přes noc, tak nastavíte 7:00 a mobil se přes noc nabije třeba jen na 80% a posledních 20% začne nabíjet např. v 6:30.Taky tam je tuším možnost strojového učení.
  Ale nevím teda jestli to není jen nadstavba Sony.

  Reagovat na komentář

  Dotaz/odpoved

  Reakce na akup:
  ano appka AccuBattery full mod apk nejwnze ohlida zapipa ale i odpoji nabijeni sokonce i potom co jo odinstalujes

  Reagovat na komentář

  Nabíjení

  Reakce na akup: používám chytrý kabel € 12,57 25%OFF | Baseus Type C Cable Smart Power off USB C Cable for Xiaomi 10 9t Quick Charge 3.0 Cable for Redmi Note 9s USB Type C Cable Cord
  https://a.aliexpress.com/_mNRZ30w po nabití mobilu se elektricky odpojí

  Reagovat na komentář

  pouzivam toto a jsem spokojen https://play.google.com/…apps/details?…

  Reagovat na komentář

  Trochu z druhé strany. Li-ion akumulátoru prý škodí nabíjení na 100%. A jeho životnost se tím zkracuje. Proto se nedoporučuje nabíjet třeba v noci. Ale ani přez den to občas neuhlídám. Nemohl by se mobil prostřednictví nějaké možná jednoduché apky. ozvat zvukovým signálem? Navíc výměna accu. v dnešních telefonech je lajkem nemožná a tudíž drahá.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení