Přejít k hlavnímu obsahu

Test: LG G Flex 2

redakce 10.06.2015
info ikonka
Zdroj:

První generace smartphonu s prohnutým displejem příliš neuspěla, ale LG se nenechalo odradit.

A rovnou můžeme říci, že tentokrát se jihokorejská firma vyvarovala předchozích chyb a použila daleko kvalitnější displej v kompaktnějším těle. Navíc svůj supersmartphone vybavila v současnosti nejlepším hardwarem: o drtivý výkon se stará osmijádrový Snapdragon 810 a datové přenosy zajišťuje AC Wi-FI a LTE Cat6 či LTE-A. Prohnutý displej s úhlopříčkou 5,5 palce má Full HD rozlišení (402 ppi), vysoký jas (335 cd/m²) i slušný kontrast (168:1). Sice se nejedná o špičkové hodnoty, jakých dosahují P-OLED displeje top modelů Samsungu, ale oproti první generaci zahnutého telefonu od LG jde o obrovské zlepšení. Podání barev by mohlo být věrnější, na druhou stranu si však sami můžete regulovat sytost barev. Lepší by mohla být i čitelnost displeje na ostrém slunci.

Telefon má perfektně zpracované tělo a dobře se drží i v jedné (velké) ruce. Ovládání napomáhají tlačítka na zádech telefonu a částečně i jeho prohnutý tvar. Útroby smartphonu skrývají další silnou zbraň: extrémně výkonný 64bitový procesor Snapdragon 810 s osmi jádry a grafickým akcelerátorem. Na výkon si tedy určitě nemůžeme stěžovat a LG G Flex 2 atakuje přední příčky výkonnostních testů. Procesoru by určitě slušelo i více než 2 GB operační paměti, 3GB verze smartphonu, která má i dvojnásobnou (32GB) kapacitu úložiště na data, se však u nás neprodává.

Drtivý výkon má ale i svoji stinnou stránku. Telefon se při zátěži docela dost zahřívá a energie z akumulátoru mizí doslova před očima. Zcela vybitý je telefon již po šesti hodinách surfování na internetu s plným jasem displeje. V praxi to znamená, že intenzivněji využívaný smartphone nepřežije bez dobíjení ani jeden pracovní den. Plné dobití akumulátoru pak trvá asi dvě a čtvrt hodiny, avšak polovinu kapacity získá už za 40 minut.

Také použitý fotoaparát řadí LG G Flex 2 mezi špičku. Hlavní kamera má rozlišení 13 megapixelů, laserový autofokus a optickou stabilizaci. Výsledkem jsou velmi kvalitní snímky pořízené za denního světla a slušné fotografie při horším osvětlení. Příliš nás ale nepřesvědčily snímky pořízené s bleskem. Video lze pořizovat až v UHD rozlišení (3 840 × 2 160 pixelů).

Dalším tahákem LG G Flex 2 má být zadní kryt smartphonu, opatřený speciálním, samoopravovacím lakem. Nám se ale celkem snadno podařilo vyrobit na zádech telefonu škrábance, se kterými si tato technologie nedokázala poradit. Po sejmutí zadního krytu získáte přístup ke slotu na SIM kartu a microSD kartu, která může mít kapacitu až 2 TB. Bez paměťové karty se jen těžko obejdete, protože operační systém s nadstavbou Optimus UI zabere v interní paměti hrozivých 10 GB.

LG G Flex 2 není zrovna levný telefon, ale můžete si být jisti, že jeho vytažením z kapsy určitě získáte pozornost okolí. Jinak však jeho prohnutý displej nemá žádný praktický přínos. Část výkonu bychom oželeli výměnou za delší výdrž akumulátoru. Největším konkurentem bude nový LG G4 s UHD displejem.

SÍTĚ

GSM, GPRS, WCDMA, EDGE, UMTS, HSPA, HSPA+, LTE

VÝBAVA

1× SIM, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, GPS, microUSB 2.0, Bluetooth 4.1, 13Mpx + 2,1Mpx fotoaparát, IR port

displej (Úhlopříčka / rozlišení)

5,5“ P-OLED / 1 080 × 1 920 bodů

CPU / GPU / RAM

Qualcomm Snapdragon 810 (4× 1,5 GHz x 4× 2 GHz) /Adreno 430 / 2 GB

uživatelská paměť (interní / externí)

16 GB / microSD

operační systém

Android 5.0.1

výKON (ANTUTU / 3D MARK ICE STORM EXTREME / PCMARk WORK / PCMARK BATTERY LIFE)

51 309 / 23 694 / 4 650 / 3h:7min

AKUMULÁTOR

Li-Pol, 3 000 mAh

Výdrž akumulátoru (HOVOR / ON-LINE)

10:33 / 6:00 hodin

rozměry a hmotnost

75 × 149 × 7– 9 mm, 152 g

CENA

cca 16 000 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme