V některých počítačových hrách najdeme celou řadu scén či situací, které vyžadují speciální věkové omezení. O to se stará evropský ratingový systém PEGI. Pamatujte na to, že některé hry mohou obsahovat nahotu, násilí a další explicitní prvky; přesto, nebo možná právě proto jde o zábavu. Nicméně ne všechny tituly jsou úplně vhodné k tomu, abyste je hráli před svými dětmi či drahou polovičkou. Jaké to jsou?
Oblíbená bojovka Mortal Kombat baví už od roku 1992 svou brutalitou v soubojích jednotlivých postav. Expresivní záběry lámání kostí, řezání, bodání a dalšího násilí k této sérii neodmyslitelně patří. Pro slabší povahy to ale nic není, proto doporučujeme zapínat až poté, co pošlete rodinu spát.
Zdroj: NetherRealm Studios / oficiální press kit
Barbar Conan v Mortal Kombat 1
Dead or Alive
A u bojovek ještě zůstaneme, tento žánr je z nějakého důvodu často velmi explicitní. Japonská série Dead or Alive nezobrazuje vnitřnosti, krev ani zlomeniny, ale má trochu jinou specializaci. Jde o arkádové bojovky v asijském stylu. To znamená, že proti sobě většinou stojí dvě spoře oděné ženy či dívky, většinou jen v titěrných plavečkách, které zakrývají to nejnutnější. A někdy mohou bojovat i zcela obnažené postavy.
Zdroj: Koei Tecmo / Dead or Alive press kit
Dead or Alive
Postal 2
Legendární střílečka Postal 2 je svou parodickou náturou skoro až legendární. Nekorektní hra, která si dělá legraci ze všeho možného – z muslimů, zabíjení zvířat nebo z žen. Není divu, že Postal 2 od studia Running With Scissors byl vzhledem k extrémnímu násilí zakázán třeba v Německu nebo na Novém Zélandě.
Scorn
Adventura Scorn od srbského studia Ebb Software udivuje hned kvůli několika věcem. Tou hlavní je extrémní nechutnost, kterou v hráčích vyvolává zasazení do světa body hororu a biomechanického surrealismu od Gigera nebo Beksińskiho. Nouze není o krev, vnitřnosti a také celou plejádu tělních tekutin.