chip.cz

Menu
CHIP Speedtest

Právě v prodeji

Právě v prodeji Chip 03 Březen 2021
Koupit digi
Koupit tištěné

Posiluje internet nenávist?

Závist a agresivita se nevyhnuly ani internetu.

Plná verze
eM Client 8 Pro

Aplikaci eM Client je možné propojit s…

Téma

Starší modely smartphonů bývají obvykle vybavené samostatnými tlačítky. Vzhledem ke stáří, opotřebovanosti nebo následkem silného pádu nemusí už fungovat spolehlivě, anebo vůbec. V takových případech ještě mohou situaci zachránit aplikace.

Novinky

Pokud uživatelé chtějí surfovat anonymně, nebo přistupují ke streamovanému obsahu v jiných zemích, sahají po službách VPN. Mnoho z nich jejich provozovatelé nabízejí zdarma, nicméně není dobrý nápad je používat. Bezpečnější jsou placené služby.

Praktickým impulsem do začátku jarní sezóny by mohl být přesný GPS rychloměr pro zařízení s Androidem, který vám pomůže změřit rychlost například při jízdě na kole. A po skončení výletu přidat i další detaily.

Nabídka tlačítka Start, pracovní plocha, Hlavní panel: tyto tři součásti operačního systému Windows 10 pravděpodobně patří k nejčastěji používaným prvkům systému od Microsoftu. Pomocí dodatečných nástrojů je možné vylepšit jejich možnosti a zvýšit tak jejich praktičnost a efektivitu při každodenním používání.

Hrozba hardwarové zranitelnosti, která je známá od začátku roku 2018 pod názvem Spectre, stále ještě neskončila. Bezpečnostní expert objevil v prostředí internetu exploit pro systémy Windows a Linux. Pro ochranu systémů jsou obzvlášť důležité aktualizace. Pomoci může i malý nástroj s názvem InSpectre.

Neustále vybitá baterie, zahřívající se smartphone, aplikace se sekají. Problémy s mobily jsou nepříjemné, ale běžné. Pokud máte zařízení od Samsungu, můžete sáhnout po téměř neznámé aplikaci "Galaxy Labs". Obsahuje spoustu užitečných nástrojů, které mohou vrátit váš mobil k životu.

Microsoft reaguje na problém, který po únorové a lednové distribuci bezpečnostních záplat mnoha uživatelům komplikuje činnost s Windows 10.

Výrobce chytrých telefonů realme představil fotoaparát s rozlišením 108 Mpx, který nabídne nová řada smartphonů realme 8. Kromě ještě ostřejších fotografií a mnoha nových portrétních filtrů přináší možnost tvořit nevšední časosběrná videa.

Grafické rozhraní Windows 10 není u mnoha uživatelů zrovna v oblibě, nicméně je standardem na většině nových počítačů. Pokud operační systém neplánujete změnit, nicméně rádi byste si upravili jeho grafické prostředí, jde to pomocí bezplatného nástroje Cairo Desktop.

Microsoft se rozhodl vyřadit starší verzi svého prohlížeče Edge. Kdy se tak stane a jak se to dotkne uživatelů Windows 10.

Ať už jde o střih, konverze nebo úpravy videa, bezplatný software Shotcut nabízí mnoho možností pro úpravy videí. Freeware může také bodovat uživatelsky přívětivým rozhraním a pro pokročilejší uživatele i profesionálními funkcemi. 

Samsung představil ve svém patentu nový koncept, kterým by mohl vyřešit dva problémy v dalším vývoji designu smartphonů. Podle nejnovějších informací by inovace mohly být použity u zařízení střední třídy, ohlášených už pro tento rok.

Specialisté v oblasti kybernetické bezpečnosti varují před novým malwarem, který se prostřednictvím manipulativních zpráv šíří prostřednictvím WhatsAppu.

Příští generace iPhonu má odstranit limit v nabízených kapacitách paměti. V souladu s tímto krokem by nový smartphone od Apple mohl být vybaven opět větší paměťovou kapacitou. Jsou ale zvěsti o iPhone 13 skutečně pravdivé?

Bezpečnostní experti znovu varují před nebezpečným trojským koněm. Nyní se může šířit na další zařízení prostřednictvím Wi-Fi sítě. Malware šifruje obsah pevného disku a vydírá uživatele požadavkem zaslání výkupného za jeho opětovné odemčení.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Motorola Moto G9 power je cenově výhodný a dobrý smartphone nižší střední třídy, který nás zaujal především enormně dlouhou výdrží na baterii. …

Snad ještě víc než špičkové drahé produkty nás potěší produkty s výborným poměrem mezi výkonem a cenou. Přesně takové jsou bluetooth špunty…

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G nevykázal v naší testovací laboratoři prakticky žádné slabé stránky. Obzvláště nás potěšil vynikajícím displejem,…