chip.cz

Menu
CHIP Speedtest

Právě v prodeji

Právě v prodeji Chip 02 Únor 2021
Koupit digi
Koupit tištěné

Vytříbený výběr: Nejlepší produkty pro rok 2021

Testovací laboratoří prošlo více jak 250 produktů z různých kategorií. Sestavili jsme z nich přehledné žebříčky se základními paramtery a výsledky měření.

Plná verze
NIUBI Partition Editor Pro 7.4

Aplikace NIUBI Partition Editor nabízí…

Téma

Americký výzkumný tým dosáhl důležitého průlomu v boji proti kovidové pandemii. Ve své studii, která se zaměřila na rozpoznání infekce koronaviru u lidí, k tomu úspěšně použil chytré hodinky.

Novinky

Podle nejnovějších informací plánují Apple a Samsung inovace ve svých chytrých hodinkách, které by mohly mnoha lidem výrazně usnadnit každodenní život. Použití optických senzorů by mělo umožnit měření hladiny cukru v krvi uživatelů, což by mohlo být velmi přínosné zejména pro diabetiky.

Mnoho výrobců smartphonů funguje v současné době v úsporném režimu. Protože na samotných zařízeních žádné náklady neušetří, některé společnosti se stále více soustředí na příslušenství.

Jeden z nejzajímavějších projektů Microsoftu současnosti se nazývá Windows 10X. Tenké a flexibilní Windows 10 budou po dlouhé době zcela novým operačním systémem. Jeho uvolnění je plánováno na jaro 2021, ale systém je už téměř hotov.

Přijdou smartphony Huawei brzy o další aplikaci Googlu? V kódu služby Zprávy Google jsou jisté náznaky, že necertifikované telefony Android už nebudou moci tuto službu v budoucnu používat. To by ovlivnilo i nová zařízení Huawei.

Internetový gigant oznámil, že upustí od rozsáhlého projektu poskytování přístupu k internetu pomocí vzdušných balónů. Nápad z roku 2013 zjevně nejde realizovat, protože náklady na jeho udržitelnost jsou příliš vysoké.

Vzhledem k novým všeobecným podmínkám užívání, které nyní zveřejnil WhatsApp, se uživatelům objevují vyskakovací okna, v nichž se vyžaduje vyjádření souhlasu. A to i přesto, že změna, související se zpracováním dat vzhledem k vyšší provázanosti s Facebookem, by se neměla týkat uživatelů z členských států Evropské unie včetně Velké Británie.

Výrobce LG zjevně přemýšlí o dalekosáhlých změnách ve vlastní divizi smartphonů. Kvůli tvrdé konkurenci na trhu dokonce příchází v úvahu i její úplné stažení nebo prodej.

Nový zvukový systém by měl umožnit diskrétní přenos zvuku přímo k posluchači bez nutnosti použít sluchátka nebo reproduktor. Je to možné díky patentované ultrazvukové technologii, která má nabídnout zcela nový poslechový zážitek.

Svým iPhonem Apple nastavil nový trend. Změnil způsob, jakým uživatelé konzumují multimediální obsah a spustil obrovský zájem o smarpthony. Koncern se nyní připravuje na další velkou revoluci, protože v jistém okamžiku smartphony nahradí jiná technologie.

Služba Fotky od společnosti Google je praktická a fotografie na ní máte k dispozici on-line. Pro všechny případy byste si ale měli udělat i lokální zálohu svých často cenných snímků.

Chrome začíná rok 2021 s několika dobrými počiny. První aktualizace na verzi 88 se hned zbavuje několika starších kostlivců. Končí s Flashem, FTP a Cloud Printem. Novinkou jsou méně nápadné žádosti o oprávnění, zkrácené zobrazení URL a vyhledávání otevřených karet.

Protipandemická opatření momentálně omezují naše aktivity a my teď trávíme spoustu času doma. Pokud vám to pracovní situace s koncem roku dovolí, můžete samozřejmě odpočívat u pohádek, Netflixu nebo počítačových her. Kdo by i ale i přesto chtěl být produktivní, může se pustit do některé z činností na PC, které bývají jinak odsunuty do pozadí.

Většina smartphonů s Androidem nabízí celou řadu funkcí, takže uživatelé nemusí shánět dodatečné aplikace, které by je doplnily. Přesto existuje v určitých bodech prostor pro zlepšení. Bezplatná aplikace Cometin nabízí moduly, které přeci jen nabízí důmyslná rozšíření.

Ikony složek ve Windows mají stále stejnou barvu. Pokud jim chcete dodat trochu rozmanitosti a barevně je rozlišit třeba podle typu obsažených souborů, pomůže v tom bezplatný nástroj "Folder Painter". Obarví složky podle vaší volby.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G nevykázal v naší testovací laboratoři prakticky žádné slabé stránky. Obzvláště nás potěšil vynikajícím displejem,…

Samsung dnes na veletrhu CES odhalil novou generaci špičkové řady smartphonů Galaxy S21. Inovovaný design se spojuje s nejnovějším 5nm…

Designová krabička LaCie v sobě spojuje funkce externího disku, dokovací stanice a napájecího adaptéru. Nabízí 2 TB rychlého úložného prostoru…