chip.cz

Menu
CHIP Speedtest

Právě v prodeji

Právě v prodeji Chip 11 Listopad 2020
Koupit digi
Koupit tištěné

Ideální svět Marka Zuckerberga

Jak Facebook reaguje na reklamní bojkot.

Plná verze
HDR projects 4

HDR projects 4 je fotoeditační nástroj na…

Téma

Microsoft Edge dokáže držet krok s konkurencí, protože jeho nejnovější verze je postavena na jádru Chromium. Prohlížeč je neustále rozšiřován o nové funkce, jak dokazuje jeho verze 86. Navíc má být brzy k dispozici i podpora pro rychlý start.

Novinky

Elon Musk hovořil s investory o budoucích produktových řadách společnosti Tesla. V průběhu konferenčního hovoru generální ředitel překvapivě oznámil, že podle jeho názoru produktem budoucnosti nebude automobil.

Bezplatný nástroj W10Privacy sdružuje mnoho nastavení ochrany údajů pro počítač s Windows 10 a krotí tak zvědavost systému. Pro freeware byla vydána aktualizace a je tedy kompatibilní s nejnovější verzí Windows 10.

Americká kosmická agentura NASA plánuje do roku 2028 vybudovat na Měsíci trvalé osídlení. To by mělo být pokryto 4G sítí. Za konstrukční řešení odpovídá finská telekomunikační společnost Nokia.

Kybernetičtí útočníci už dávno pochopili, že současný trend domácích kanceláří je pro ně další šancí. Největším cílem útoků jsou uživatelé, jejich soukromé sítě a internetová připojení.

Především pro milovníky outdoorových sportů připravil Honor nové hodinky Watch GS Pro. Robustní hodinky splňují nároky 14 vojenských testů odolnosti a na baterii vydrží téměř měsíc provozu.

Říjnová aktualizace Windows 10, označovaná také jako 20H2, dorazí každým dnem. Mezitím už Microsoft delší dobu pracuje na dalším updatu Windows 10 21H1, který by měl přijít příští rok a přinést uživatelům mnoho nových funkcí.

Kvůli embargu americké vlády se už nové smartphony Huawei nějakou dobu dodávají bez populárních služeb Google, mezi které patří například Obchod Play. Pro uživatele, kteří se nechtějí aplikací Google vzdát, přeci jen existuje jedna možnost.

Běžné antivirové skenery se pomocí různých metod snaží vypátrat a blokovat škodlivý software v počítači. VoodooShield přistupuje k zabezpečení systému odlišně. Blokuje veškerý software, který není výslovně povolen.

Mapová služba od Google už nějakou dobu nabízí speciální funkci Live View, která výrazně usnadňuje navigaci v neznámém prostředí. Nyní Google představil řadu praktických inovací, které tuto funkci ještě vylepšují.

Samsung vyvíjí novou technologii modrých kvantových bodů. Dlouhodobě si tím chce upevnit své vedoucí postavení na trhu v oblasti QLED.

Problémy s programy Microsoftu jsou vcelku na denním pořádku. Koneckonců Windows, Office, Teams a další z jeho rodiny jsou velmi rozšířené. Ve zvlášť složitých případech by mohl pomoci nástroj Microsoft Support and Recovery Assistant, SaRA.

Perfektně fungující počítač je zpravidla kombinací dobře konfigurovaného softwaru, běžícího na správně fungujícím hardwaru. Jak si ale můžete být jisti, že hardware pracuje optimálně?

Pokud jde o frekvenci updatů, Windows a Ubuntu mají velmi podobný koncept. Dvakrát ročně je k dispozici nová verze a vyzkoušet si ji můžete už dříve před oficiálním uvolněním. Na rozdíl od Windows 10 se ale Ubuntu striktně řídí vlastním plánem vydání.

WhatsApp je už několik let celosvětově nejoblíbenějším messengerem pro smartphony, tablety, ale i jiná zařízení. Už dříve se objevily informace o tom, že prostřednictvím chatu bude možné přímo kontaktovat firmy a nakupovat zboží.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Především pro milovníky outdoorových sportů připravil Honor nové hodinky Watch GS Pro. Robustní hodinky splňují nároky 14 vojenských testů…

Společnost Realme uvedla na náš trh dva smartphony, které mají ambici, schopnosti i správnou cenu na to, aby se staly hitem sezóny.

Pokud chcete použít 3,5palcový disk na zálohování dat, budete k němu potřebovat externí box.