chip.cz

Menu
CHIP Speedtest

Právě v prodeji

Právě v prodeji Chip 11 Listopad 2020
Koupit digi
Koupit tištěné

Podezření na virus? Je tu krizový plán!

Pokud se počítač začne chovat podivně, rychle padne podezření na malware. Určitě to budete chtít vědět s jistotou, a proto proveďte sedm bezpečnostních kontrol, které odhalí i obzvláště úskočné viry.

Plná verze
Agelong Tree 5.5

Aplikace Agelong Tree vám pomůže s…

Téma

Americká kosmická agentura NASA plánuje do roku 2028 vybudovat na Měsíci trvalé osídlení. To by mělo být pokryto 4G sítí. Za konstrukční řešení odpovídá finská telekomunikační společnost Nokia.

Novinky

Společnost Realme uvedla na náš trh dva smartphony, které mají ambici, schopnosti i správnou cenu na to, aby se staly hitem sezóny.

Když si pořídíte nový počítač a potřebujete do něj přenést svou stávající licenci kancelářské sady Microsoft Office, existuje několik možností, jak to udělat. Liší se typem licence kancelářského balíku, kterou jste si pořídili.

Říjnová aktualizace Windows 10, označovaná také jako 20H2, dorazí každým dnem. Mezitím už Microsoft delší dobu pracuje na dalším updatu Windows 10 21H1, který by měl přijít příští rok a přinést uživatelům mnoho nových funkcí.

Hesla, čísla platebních karet a další osobní a citlivá data jsou stále častěji terčem phishingových útoků. Virové skenery by měly takové útoky blokovat, ale důležitá je i pozornost a obezřetnost uživatelů.

Sotva Apple představil nejnovější generaci svých smartphonů iPhone, už začínají kolovat různé dohady o 13. generaci. Uživatele asi moc nepotěší. Apple se pravděpodobně vzdá všech kabelových připojení, které známe z dosavadních modelů.

Mapová služba od Google už nějakou dobu nabízí speciální funkci Live View, která výrazně usnadňuje navigaci v neznámém prostředí. Nyní Google představil řadu praktických inovací, které tuto funkci ještě vylepšují.

Google rozšířil své vyhledávání o novou funkci. Pokud hledáte určitou skladbu a neznáte její název, jméno interpreta nebo část textu, můžete jednoduše melodii zazpívat. Pokud to nebude úplně mimo, Google vám po chvíli hledanou skladbu zobrazí.

Novinka u Xiaomi – čínský výrobce smartphonů vidí budoucnost nabíjení smartphonů v bezdrátové technologii. V souladu se svou vizí společnost představila novou výkonnější technologii, kterou chce vyniknout před konkurencí.

Perfektně fungující počítač je zpravidla kombinací dobře konfigurovaného softwaru, běžícího na správně fungujícím hardwaru. Jak si ale můžete být jisti, že hardware pracuje optimálně?

Mezi online obchody je Amazon jedničkou. I během koronavirové krize je ziskový, oproti tomu Google poprvé zaznamenal pokles tržeb. Aby tento trend do budoucna zvrátil, chce platformu YouTube také rozšířit na online obchod. 

Kolik karet míváte otevřených v browseru? Jsou uživatelé, kteří jsou zvyklí na větší množství, pak se v nich ale snadno ztratí přehled. Google vyvíjí novou funkci, která umožní uživatelům prohlížečů na bázi Chromia snazší navigaci v kartách.

Každý, kdo už zažil rychlost SSD disků pod Windows, zapomene na jakýkoliv další pevný disk HDD. Aby SSD fungovaly optimálně, potřebují od svých uživatelů péči.

Firefox se stal mezi odborníky na ochranu dat trochu kontroverzním produktem, protože ve výchozím nastavení shromažďuje data o systému a změnách. WhatsApp se dá zprovoznit i na zařízeních, která nejsou vybavena slotem pro SIM.

Interní videopřehrávač, který je zpravidla součástí zařízení s Androidem, ne vždy nabízí všechny funkce, které by si uživatelé přáli. Momentálně je po omezenou dobu zdarma ke stažení na Google Play výkonný OPlayer.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Společnost Realme uvedla na náš trh dva smartphony, které mají ambici, schopnosti i správnou cenu na to, aby se staly hitem sezóny.

Samsung Galaxy S20 FE 5G dosáhl vysokého hodnocení ve všech testovacích kategoriích, což ho vyneslo na momentálně nejvyšší příčku našich…

Funkce aktivního potlačení okolních ruchů, výkonný zvuk a bezdrátová technologie jsou spolu se stylovým designem a vysokým komfortem nošení…