chip.cz

Menu
CHIP Speedtest

Právě v prodeji

Právě v prodeji Chip 10 Říjen 2020
Koupit digi
Koupit tištěné

Využijte streaming na maximum

Počty předplatitelů streamovacích služeb strmě rostou. S našimi tipy si svoji investici do předplatného opravdu užijete.

Plná verze
Microsoft PowerToys

Od dob Windows 95 existovala oficiální sada nástrojů PowerToys, která…

Téma

Každý, kdo už zažil rychlost SSD disků pod Windows, zapomene na jakýkoliv další pevný disk HDD. Aby SSD fungovaly optimálně, potřebují od svých uživatelů péči. Existuje mnoho nástrojů, které tuto činnost udělají za vás a mohou pomoci k zajištění vyšší rychlosti a delší životnosti.

Novinky

Tak se dočkali i uživatelé iPhonů: iOS 14 uživatelům umožňuje doplnit na domovské obrazovky iPhone widgety a individuálně si je přizpůsobit. V souvislosti s touto inovací útočí aplikace Widgetsmith na celosvětové žebříčky nejstahovanějších titulů.

Zálohy multimediálního obsahu, jako jsou fotky a videa, jdou poměrně snadno. Pokud jde ale o zálohování zpráv, dat z aplikací nebo různých nastavení, je to obvykle trochu komplikovanější. Na Play je dočasně k bezplatnému stažení prémiová aplikace, která to usnadní.

Chytré telefony jsou dnes už tak výkonné, že mnoho uživatelů řeší spoustu činností pouze s nimi a pomalu zapomínají na PC.

PDF jako standard pro výměnu dokumentů se zachováním grafické úpravy zatím jiný formát nenahradil. Jeho používání na mobilech je ale poněkud těžkopádné. Na malých displejích nutí uživatele neustále zvětšovat a přesouvat na čitelné oblasti.

Microsoft poskytuje pro PowerShell rozsáhlou nápovědu. Je potřeba ji ale nainstalovat. Pro rozsáhlejší úpravy nastavení operačního systému Windows můžete použít standardně skrytý administrátorský účet. Stačí ho aktivovat.

Windows 10 jsou velmi rozšířeným systémem, ale průběžně se na nich pracuje. Jeden ze zaměstnanců Google si nyní stěžoval, že některé prvky v systému pokulhávají i na špičkových počítačích.

Díky četným inovacím získal prohlížeč Opera pozici skutečného konkurenta Firefoxu. Vývojáři do browseu přidali praktickou funkci, kterou by mohl mít každý prohlížeč. A verze pro Android má zajímavých funkcí hned několik.

Jedním z důsledků koronavirové pandemie je daleko větší zájem Čechů o způsob, jak ve svém zaměstnání otevírají dveře. Vzrostla oblíbenost karet a čipů, naopak klasické používání klíče by volila už jen necelá pětina.

Možnost různých přizpůsobení a nastavení už mají Windows 10 zabudovanou v mnoha částech systému. Jen je občas komplikované je ve spletitých nabídkách a dialogových oknech najít.

Nejprve výroční valná hromada, poté akce "Battery Day" – šéf Tesly, Elon Musk, byl v úterý k nezastavení. I přes ambiciózní plány a významná oznámená investoři zpočátku reagovali zklamaně.

Spolu s aktualizací na iOS 14 získali uživatelé iPhone funkci, kterou fanoušci Androidu znají už delší dobu: přizpůsobitelné widgety. Grafická provedení výchozí obrazovky od Apple ale vypadají mnohem stylověji, než známé widgety pro Android.

Jak známo, existuje spousta skvělých programů pro Windows 10, ale některé aplikace ze světa Androidu prostě nemají pro počítač vhodný ekvivalent. Microsoft se nyní snaží vše napravit.

Uživatelé WhatsApp se mohou v blízké budoucnosti těšit na novou funkci: vývoj podpory provozu na více zařízeních už je v tak pokročilém stavu, že bude brzy k dispozici v beta verzi.

Přesně před týdnem představil Apple v průběhu své 64 minut trvající klíčové prezentace svá nová zařízení. Zákazníci mají k dispozici Apple Watch šesté generace a osmou generaci tabletu Apple iPad. iPhone 12 by měl následovat v říjnu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Druhá generace cenově nejlevnějšího přenosného počítače od Microsoftu dostala o trochu větší displej s jemnějším rozlišením, malinko výkonnější…

Galaxy A71, nový model smartphonu Samsung vyšší střední třídy, na první pohled upoutá svým jasným a barvami zářícím SuperAMOLED displejem s…

Uživatelé, kteří pracují na notebooku s citlivými informacemi, musí občas používat soukromý filtr, který po nasazení na displej přenosného…