chip.cz

Menu
CHIP Speedtest

Právě v prodeji

Právě v prodeji Chip 07 Červenec 2020
Koupit digi
Koupit tištěné

Průhledný uživatel

Firmy a úřady sbírají stále více našich osobních údajů.

Plná verze
FileCryptor

Nástroj FileCryptor byl vyvinut pro snadné a bezpečné šifrování a…

Téma

Je to ta nejhorší představa pro každého uživatele Windows: soubory zmizí beze stopy a Koš je prázdný. Nový profesionální nástroj Microsoftu chce pomoci problém řešit a omylem smazané soubory obnovit.

Novinky

Nová vlajková řada smartphonů Galaxy Note 20 by se měla objevit už za pár měsíců. Podle nejnovějších informací ale mohou zákazníci standardní verze Galaxy Note 20 zažít zklamání ve srovnání s modely Plus nebo Ultra.

Ať už jde o digitální tabule nebo poznámkový blok, možnost tvorby digitálních poznámek je mezi uživateli stále oblíbenější. Aplikace Windows 10 Penbook je digitální obdobou poznámkového bloku. V obchodě Microsoft Store je dočasně k dispozici zdarma.

Pravidelné měsíční Patchdays, kdy jsou uživatelům systému Windows doručovány bezpečnostní záplaty a opravy chyb, dokáží také pozlobit. Opakovaně vznikají nové problémy.

Ať už šlo o komunikaci se školou z domova, volání s babičkou nebo pracovní videokonference, Skype je absolutní klasika pro videohovory a skupinová volání.

HONOR představil pro český trh nový chytrý telefon HONOR 9A. Jedná se o jeden z prvních smartphonů s unikátní Huawei AppGallery.

Díky sadě 8GadgetPack můžete používat gadgety ve Windows 10, umísťovat widgety na plochu a používat praktický postranní panel.

Operátor O2 jako první v České republice nabídne zákazníkům možnost využívat nejrychlejší mobilní připojení v síti 5G. Tou do konce léta pokryje 15 % obyvatel Prahy a centrum středočeského Kolína.

Fotky Google jsou jednou z nejpoužívanějších aplikací pro správu obrázků na smartphonu a je to i díky jejím výkonným funkcím. Nyní je k dispozici rozsáhlá aktualizace, která nabízí slušivý redesign, přepracované ikony a různé další nové funkce.

Windows 7 jsou od poloviny ledna bez podpory. Přesto je stále mnoho uživatelů, kteří tento zastaralý systém používají. Logickým nástupcem jsou Windows 10, ke kterým uživatelé mohou jednoduše přejít.

Japonský výrobce Olympus oznámil, že se zbaví vlastní produkce fotoaparátů – kupující už by měl být připraven. Konkurence fotoaparátů mobilních telefonů Samsung, Apple, Huawei a dalších, které se neustále zlepšují, prostě byla nakonec příliš velká.

Pokud jste si na svůj PC pořídili nový HDD nebo SDD, můžete buď znovu kompletně nainstalovat Windows, nebo systém jednoduše klonovat. Druhá varianta je mnohem jednodušší, a to zejména s pomocníkem jakým je WinToHDD.

Videokonferenční aplikace Google Meet byla dříve k dispozici pouze platícím zákazníkům. Nedávno však byla zpřístupněna k bezplatnému použití všem.

Microsoft se stahuje z maloobchodu a zavírá 82 svých vlastních prodejen po celém světě. V pátek to koncern oznámil v Redmondu.

Google se chce zbavit své nálepky datové chobotnice. Je dobré slyšet, že CEO Google, Sundar Pichai, dává tomuto tématu nejvyšší prioritu.

Při nákupu nového mobilu je důležitým hlediskem délka výdrže na akumulátor. Ne každý současný model smartphonu lze bezproblémově používat po…

Bezdrátová sluchátka jsou zajímavá hned v několika ohledech. Z hlediska stylu použití jde o model s vlastním zvukovým procesorem, který se po…

Za atraktivní cenu nabízí kromě ANC i průměrnou výdrž na baterii, pohodlný design a hlavně slušný zvuk.