chip.cz

Menu

Právě v prodeji

Právě v prodeji Chip 10 Říjen 2021
Koupit digi
Koupit tištěné

Špinavé obchody s problémovou měnou

Kryptoměny se dostaly pod palbu kritiky.

Plná verze
Emergency Boot Kit

Emergency Boot Kit představuje sadu…

Téma

Uživatelé Firefoxu mají ve výchozím nastavení v prohlížeči vyhledávání Google a většina z nich to tak i nechává. Vyhledávač je ale samozřejmě možné i měnit, například pokud víc dbáte na ochranu svých dat.

Novinky

Netflix začal v první zemi zpřístupňovat část své nabídky zdarma, a to dokonce i bez reklam. Donedávna měli uživatelé i v jiných regionech možnost sledovat malé množství obsahu bez registrace. Tato nabídka už ale není aktivní.

Čínský výrobce Huawei plánuje revoluci na trhu s mobilními telefony: do budoucna se uživatelé smartphonu obejdou bez přítomnosti elektrické zásuvky. Místo toho bude jako zdroj energie sloužit slunce.

Software, jakým je například i Kali Linux, je zlem i přínosem zároveň. Operační systém, běžně označovaný jako hackerský Linux, lze použít pro zabezpečení, ale také zneužít pro útoky na IT systémy. Nyní byla vydána aktualizace na verzi 2021.3, která přináší nové bezpečnostní nástroje a vylepšuje použití Kali Linuxu ve virtuálním počítači.

Uživatelé iPhonu vědí, že ve FaceTime mají skvělý nástroj pro video hovory. Velkým háčkem ale doposud bylo, že s ním mohli komunikovat pouze uživatelé zařízení od Apple. To se ale mění, a ve verzích iOS 15 a iPadOS 15 jde použít i na Androidu a Windows.

Hlavní disk počítače se systémem Windows uživatelé téměř ve všech případech najdou pod písmenem C. Pokud se připojí další disky, jsou označeny D, E, F atd. Proč ale abecední pořadí začíná písmenem C a ne A? A co se vlastně stalo s písmenem B?

Jednu věc by si jistě po určité době přál každý uživatel: jak vrátit počítači, na kterém už nějaký ten pátek pracuje, jeho původní výkon. Existují různé triky, které by v tom mohly pomoci.

Nejnovější aktualizace herní konzole PlayStation 5 zřejmě přinesla také malé zvýšení výkonu. Díky tomu nyní běží některé hry lépe.

Microsoft chce proniknout i do oblasti zpracování videa a bez většího váhání koupil oblíbenou službu Clipchamp, která má 17 milionů registrovaných uživatelů. Software má ale jeden háček, který by mohl spoustu uživatelů odradit.

V polovině září se opět chystá velká konference Apple. Kromě očekávaného iPhonu 13 zasvěcení informátoři předpokládají také uvedení mnoha dalších produktů, včetně nových AirPods, Apple Watch Series 7, nového iPadu Mini a MacBooku Pro.

Google nyní testuje novou funkci pro svou video platformu YouTube. Něco podobného už lze najít u konkurence Netflix a Amazon Prime Video, ale v YouTube má být ještě dostupnější. Uživatelé si budou moci stáhnout obsah do prohlížeče a sledovat ho offline.

Ve středu Microsoft představil nové modely své řady Surface. Všechny nové produkty mají stylový design a spoustu nových funkcí.

Pokud chcete chránit své online účty před útoky hackerů, můžete sami udělat několik opatření, abyste zabránili krádeži dat, proniknutí do účtů, zneužívání přihlašovacích údajů a narušení soukromí. Základní kroky a jejich další dodržování výrazně zvýší vaši bezpečnost v internetovém prostředí.

Google opět útočí na Firefox, a to v některých případech vlastními zbraněmi protivníka. Od verze 94 budou aktualizace častější, to znamená více nových funkcí, rychlejší opravy chyb a aktualizace zabezpečení. Chrome také kopíruje dvě funkce Firefoxu, a to režim pouze HTTPS a přehlednější nastavení.

Uživatelé iPhonů doposud pro připojení používali Lightning čili konektor od Apple. Návrh zákona Evropské komise to ale brzy může změnit. Podle něj totiž všechny chytré telefony mají být vybaveny rozhraním USB-C, které mají už téměř všechna nová zařízení s Androidem.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Realme uvádí trh atraktivní telefon vyšší střední třídy v rychlým nabíjením, 120Hz AMOLED displejem a novým Snapdragonem 778 5G.

Nová generace MateBooku 14 přichází s velmi podobným designem jako předchůdce, nicméně dočkala se řady vylepšení. Je výkonnější, má lepší a…

Chytré telefony střední třídy prochází v poslední době obdobím specializace. V nabídce je takové množství podobných modelů, že se výrobci…