Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HTC hlásí velký návrat: novinka U23 Pro má super výkon, velký displej a bezdrátové nabíjení

Jakub Fišer 18.05.2023

Tchajwanské HTC se stále neodhodlalo k úplnému zrušení svého mobilního odvětví. Rok co rok zkouší znovu uspět, i když situace na trhu je pro firmu velmi nevýhodná; karty jsou rozdané. Novinka HTC U23 Pro to chce změnit. Má na to?

Kapitoly článku

Spekulace vyšly takřka do puntíku. HTC skutečně chystalo telefon vyšší-střední třídy, který bude bodovat i u náročnějších zákazníků a zaútočí na konkurenci v segmentu „skoro-vlajkových lodí“, kde se velmi daří Xiaomi i Samsungu.

HTC U23 Pro výbava a specifikace

HTC U23 Pro přichází se sympatickým plastovým tělem, které má na zádech vcelku velký „batůžek“ pro fotoaparáty a na boku nesmí chybět kapacitní čtečka otisků prstů. Vpředu je umístěn OLED displej s poměrem 20:9 a vcelku běžnou velikostí úhlopříčky 6,7″. Rozlišení Full HD+ je dostačující, 120Hz frekvence potěší.

Uvnitř se nachází čipová sada Snapdragon 7 Gen 1 se 4nm architekturou a grafickým jádrem Adreno 644. Výrobce mohl zvolit i novější generaci, výkonu má ale tento procesor více než dost. Doplňuje ho Android 13, 8 nebo 12 GB RAM a 256GB úložiště. Fajnšmekry potěší třeba odolnost IP67 nebo 3,5mm audiojack.

Baterie dostala kapacitu 4600 mAh, což je dnes lehký podprůměr. Potěší ale určitě 30W nabíjení, respektive 15W bezdrátové nabíjení a s ním spojené reverzní bezdrátové nabíjení, třeba když potřebujete v terénu nabít hodinky nebo bezdrátová sluchátka.

| Zdroj: HTC / U23 Pro press kit

| Zdroj: HTC / U23 Pro press kit

Ve velkém fotomodulu na zádech se nachází čtveřice kamer. Hlavní má rozlišení 108 Mpx a disponuje i optickou stabilizací obrazu (OIS), pak je tu 8Mpx širokoúhlý fotoaparát, 5Mpx makro a 2Mpx doplňkový snímač. Selfie kamerka má rozlišení 32 Mpx a nachází se v průstřelu.

Cena a dostupnost

HTC U23 Pro lze pořídit po celém světě, využít k tomu však musíte oficiální webové stránky HTC. Cena byla stanovena na 569 eur, tedy bezmála 13 500 Kč včetně DPH. Dodávky začnou mezi 5. a 18. červnem a k nákupu získá každý zákazník sluchátka HTC v hodnotě cca 2000 Kč.

Zdroj: FoneArena, HTC


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud