Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kingston uvádí nové SSD disky

redakce 30.05.2013

Společnost Kingston oznámila uvedení nové řady SSD disků SSDNow KC300 s kapacitou od 60 do 480 GB. Jsou postaveny na řadiči Sandforce SF-2281, podporují SMART a DuraWrite a mají mít nízkou spotřebu.

 

 

 

S ohledem na podporu nástrojů pro správu a sledování stavu a životnosti disku Kingston tyto disky směřuje nejen na koncové zákazníky, ale hlavně na podnikové a firemní využití. Funkce SMART umožňuje sledování opotřebovanosti disku a dokáže vyhodnotit blížící se rizika selhání disku a ztráty dat. Funkce DuraWrite umožňuje díky kompres ukládaných dat snížení počtu zápisových cyklů a prodlužuje tak životnost disku. Ten je navíc vybaven technologií RAISE, která snižuje počet neopravitelných chyb na disku.

Modely v řadě KC300 jsou k dispozici jako samostatné disky nebo jako sady pro upgrade, jež obsahují klonovací software a další příslušenství pro výměnu disku ve stolních počítačích a noteboocích. Vztahuje se na ně tříletá záruka a bezplatná technická podpora.

Modely KC300 mají výšku 7mm a dodávají se s adaptérem pro instalaci do 9,5mm šachet. Podle výrobce dosahují sekvenční rychlosti čtení na úrovni 525 MB/s a zápisu okolo 500 MB/s. V benchmarku PC Mark Vantage opět podle výrobce dosahují v sekci měření výkonu pevného disku skóre 57 000 bodů. V klidovém stavu by disky měly mít spotřeb 0,6 W, při čtení 1,4 W a při zápisu 2,9 W.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud