Nové standardy odolnosti pro skládací telefony
Samsung Display zvýšil své standardy testování odolnosti z původních 200 000 na nových 500 000 ohybů. Tento nárůst má dokázat, že nejnovější panel skládacího chytrého telefonu Galaxy Z Fold 7 je skutečně připraven na dlouhodobé používání.
Nezávislá testovací společnost Bureau Veritas podrobila zařízení důkladným zkouškám. Telefon vydržel všech 500 000 ohybů během 13 dnů při teplotě 25 °C, přičemž displej zůstal po celou dobu funkční.

Technologické vylepšení
Půl milionu ohybů zní impozantně, ale je do dostatečné množství při reálném použití? Pro průměrného uživatele, který telefon rozloží a složí asi 100krát denně, to představuje více než 10 let provozu. Ani uživatelé, kteří používají zařízení intenzivně a kteří by tak telefon ohýbali více než 200krát denně, by neměli mít problémy ano šesti letech. Samsung tak tvrdí, že odolnost už není faktorem, který by omezoval životnost skládacích telefonů.
Jak Samsung dosáhl takového pokroku? Klíčem je podle Samsungu nová „nárazuvzdorná struktura“, kterou Samsung Display vyvinul podle vzoru neprůstřelného skla. Nejvýraznější změnou je zvětšení tloušťky vnějšího ultratenkého skla (UTG) o 50 procent. Každá vrstva uvnitř OLED panelu je navíc opatřena elastickým lepidlem, které lépe pohlcuje vnější nárazy.
Srovnání s předchozími modely
Samsung také vylepšil způsob, jakým displej zvládá mechanické zatížení. Panel nyní dokáže rovnoměrně rozložit nárazy po celé ploše, což snižuje riziko poškození v konkrétních bodech. Pro lepší podporu displeje využívá Samsung titanovou desku. Ta nejen že zařízení lépe chrání, ale také mu dodává štíhlejší vzhled.
Pokrok je očividný při pohledu na předchozí generace. Dřívější skládací telefony Samsungu byly testovány na 200 000 ohybů. V reálných testech o kterých píše server Engadget ale první Z Fold vydržel pouze 119 380 ohybů, než se pokazil. Zdvojnásobení teoretické životnosti a vylepšené materiály naznačují, že Samsung se skutečně snaží vyřešit největší slabinu této kategorie zařízení.