Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

LED světlo - všestranný zdroj trvalého světla pro fotoaparáty

redakce 12.09.2013

Společnost Nikon oznámila uvedení nového LED světla LD-1000, které je určení pro fotoaparáty systému Nikon 1 a pro kompaktní fotoaparáty COOLPIX. Tento snadno použitelný zdroj světla s nízkou hmotností je vhodný pro makrofotografii a pro pořizování videosekvencí na malé vzdálenosti.

 

Světlo LED je konstruováno tak, aby jej bylo možné používat na fotoaparátu i mimo fotoaparát, a je praktickým vybavením pro zvýšení působivosti pořizovaných snímků. Za pomoci tohoto světla zamezíte plochému vzhledu snímků, změkčíte stíny na objektech, vyjasníte stíny u objektů v protisvětle a přidáte hloubku barvám.

 

Zdroj trvalého světla znamená, že nemusíte čekat až do pořízení snímku, abyste zjistili, jestli vaše volba osvětlení byla správná. Na rozdíl od použití blesku můžete pozorovat účinky LED světla na displeji nebo v hledáčku ještě před pořízením snímku. Nemusíte se starat o správné nastavení blesku a snadno upravíte úhel osvětlení prostřednictvím LED světla tak, abyste dosáhli požadovaných účinků.

Úhel LED světla je nastavitelný i při upevnění světla na fotoaparát, lze však fotografovat rovněž se světlem umístěným mimo fotoaparát. Můžete například experimentovat s různými způsoby nasvícení lidských tváří. LED světlo je mírnější světelný zdroj než blesk, a pomáhá při pořizování portrétů. Fotografované osoby nebudou rušeny blikáním blesku a vy můžete zkoušet nejvhodnější úhly osvětlení.

Světlo se upevňuje k stativovému závitu na fotoaparátu a lze jej snadno sejmout pro použití mimo fotoaparát. Přepínač na zadní straně světla umožňuje nastavit vysoký (high) a nízký (low) výkon a slouží rovněž k zapnutí a vypnutí světla (on/off). Světlo je vybaveno difuzérem na okénku LED pro získání měkkých, přirozeně působících stínů a potlačení silných reflexů při fotografování lesklých objektů. Světlo LD-1000 se dodává včetně ramene SK-1000 a dvou upevňovacích šroubů LS-32 pro upevnění k stativovému závitu fotoaparátu. Předpokládaná cena LED světla LD-1000 je 2 590 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud