Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové modely notebooků Lenovo IdeaPad Z

redakce 13.10.2010

Společnost Lenovo uvádí na trh dva nové modely spadající do řady IdeaPad Z. Lenovo Z360 a Z560 se liší především velikostí displeje, jinak to podle tiskové zprávy vypadá, že kromě designových stránek, nemají co unikátního nabídnout.

Už jsme si zvykli, že výrobci nabízejí rádi notebooky, které udrží krok s životním stylem uživatelů, ale rád bych se někdy dozvěděl, co tato prázdná formulace vlastně znamená. Notebooky jsou vybaveny funkcemi, které podněcují zábavu a kreativitu. Také zajímavá technická informace. Podle tiskové zprávy jsou notebooky zasazeny do panelu (asi se tím myslí šasi) s moderním kovovým efektem. Tady už začínám tušit, že s kovem bude mít šasi máloco společného. Škoda, že výrobce rovnou neřekne, že jsou vytvořeny na efekt. Výdrž plastu s kovovým efektem bude stejná, jako plastu s plastovým efektem. Zvuková technologie Dolby Advanced Audio nás prý ohromí hudebním zážitkem. Doufám, že úžasem nezkamením.

Konec úvah, přejděme k technickým informacím. Tisková zpráva uvádí, že jsou notebooky vybaveny procesory Intel Core (Core co? Core Duo? Core iX?) a grafikou nVidia GeForce (ocenil bych rovněž více detailů). O věcech, jako jsou výdrž na baterie, množství portů a opravdové rozlišení HD displeje (HD Ready, Full HD, nebo snad jiné HD?) se už nemluví. Naštěstí byl součástí tiskové zprávy alespoň PDF prodejní leták s informacemi o modelu Z560. Z něj se dá kromě výkřiků typu „Lenovo doporučuje MS Windows“ (jako by bylo na výběr), „Styl a zábava na cesty“ (originální), vyčíst už technických informací více. Takže (alespoň model Z560, o Z360 leták nedorazil) bude vybaven procesory Pentium a Core i3/i5, grafika to bude GeForce 315M (nebo integrovaná), displej bude mít 1366 x 768 bodů, disk bude 500GB, součástí 15“ verze bude interní optická mechanika (škoda, že nevíme, zda bude o 13“ modelu, to by byla celkem zajímavá informace). Hmotnost s 6článkovou baterií bude 2,6 kg a doporučená cena nejnižší specifikace (neptejte se jaké, tisková zpráva to neuvádí) bude začínat na 15 580 Kč.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud