Menu

Aktualizace Mapy: Google v tichosti představil novou praktickou funkci

08.02.2023 08:04 | Josef Mika + Přidat komentář
Aktualizace Mapy: Google v tichosti představil novou praktickou funkci

Aktualizace Mapy: Google v tichosti představil novou praktickou funkci | foto: Obr: Pexels / Ingo Joseph

Google představil novou funkci své aplikace Mapy. Jak vylepšení pomůže uživatelům?

Google v tichosti integroval do své služby Mapy novou funkci. Týká se vlastního provozu aplikace. Od nynějška lze všechny ovládací prvky Map skrýt přejetím prstem nahoru přes vyhledávací panel. Uživatelům se pak zobrazí na celém displeji pouze samotná ničím nerušená mapa. Dosud to bylo možné až klepnutím na prázdnou oblast mapy.

Tiše a tajně: Google upravuje službu Mapy

google-maps

Ovládací prvky Map lze jednoduše skrýt přejetím prstem nahoru přes vyhledávací panel. Obr.: Google Mapy

Pokud nyní kliknete na volnou oblast, okamžitě se zobrazí souřadnice této pozice. Uživatelé si pak k vybranému místu mohou jako obvykle zobrazit různé trasy nebo si ho uložit. Samotný Google se o této změně zatím nikde nezmínil a zavedl ji bez oznámení.

V konkurenční (a pro české uživatele možná bližší) aplikaci Mapy.cz od Seznamu zatím funguje zobrazení na celém displeji postaru, vyhledávací okno tedy odstraníte klepnutím na plochu mapy. Uvidíme, jestli se Seznam od Googlu inspiruje.

Google zavádí pro Mapy neustále nové funkce. Teprve nedávno bylo například oznámeno praktické zlepšení pro řidiče elektrických automobilů. Do mobilní aplikace pro Android bude integrováno automatické plánování trasy podle nabíjecích stanic pro elektromobily.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  gps a net

  Reakce na Mirek: gps ma svoj prijimaci chip ktory funguje nezavisle na internete,ale net moze byt pouzity na spresnenie gps polohy…ak ale mate na mysli gps navigaciu ,tak tam to zavisi ,ci su mapy stiahnute na disk,vtedy navigacia moze byt ofline ,ale nepojdu samozrejme upozornenia na nehody,zatara­si,obchadzky a podobne,ktore su zavisle od netu

  Reagovat na komentář

  Bezbariérovost

  Dobrý den Neplánuje náhodou Google maps, Mapy.cz nejakou vstřícnou vsuvku, případně jako většina metropoli v rámci samostatně app, která by usnadnovala pohyb po městě lidem na vozíku ?

  Nebo kdyby aspoň když už nejaka instituce třeba o své vůli uvede bezbar příštup, kdyby někdo prověřil,zda se i toho myslelo a celá pristupnost nespočívala v plošině přes tři schody do vrstibulu, odkud pak větou dlouhá schodiště bez výtahu ? Bylo by na čase Nemusí to být zrovna dokonalost severských zemí, ale aspoň trošku toho kroku vpřed

  Reagovat na komentář

  Proč

  Proč, když zadám cíl a po cestě to najde rychlejší cestu,tak musím jak blbý za jízdy kliknout že nemám zájem, proč to není obráceně???

  Reagovat na komentář

  Co z toho

  Co z toho může autor mít, že si vymysli neexistujici funkci v aplikaci?

  Reagovat na komentář

  GPS bez dat?

  Reakce na Mirek:
  Vám nefunguje GPS bez internetu? To Vám není pomoci, snad jedině si mapu stáhnout ;)

  Reagovat na komentář

  Navigace na kole

  Ne spis zajima kdy uz konecne bude možný si zadat trasu pro cyklistu nebo pro jízdu na kole

  Reagovat na komentář

  Jedna stejna věta 4× a mezi tim reklamy. Slabé

  Reagovat na komentář

  mapy

  Muzu se zeptat jestli nekdy bude fungvat pres GPS bez pouziti internetu.Dekuj.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení