Menu

Brzy také v Androidu? Google plánuje funkci, na kterou jsou uživatelé iPhonů zvyklí už roky

03.03.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Brzy také v Androidu? Google plánuje funkci, na kterou jsou uživatelé iPhonů zvyklí už roky

Brzy také v Androidu? Google plánuje funkci, na kterou jsou uživatelé iPhonů zvyklí už roky | foto: Mika Baumeister/Unsplash

Společnost Google zřejmě pracuje na nové funkci systému Android. Od verze 13 bude možné nastavit intenzitu blesku. Smartphony Apple mají tuto funkci už dlouho.

Uživatelé Androidu se mohou těšit na novou funkci, která by se měla objevit ve verzi 13. Do budoucna by mělo být možné nastavit intenzitu světla blesku. Uživatelé takovou funkci požadují už dlouho.

V systému iOS od Apple to je možné už několik let. Výrobce Samsung zavedl srovnatelnou funkci pro svá zařízení samostatně. Mobilní systém Android 13 bude nyní obsahovat dva nové parametry API Camera Manageru: "getTorchStrengthLevel" a "turnOnTorchWithStrengthLevel". První udává aktuální hodnotu jasu, druhá nastavuje úroveň jasu LED diody z minima až k limitu, který je omezen instalovaným hardwarem.

Nová funkce Androidu: možná pouze pro smartphony Google

androidbrightness

V Androidu 13 bude možné nastavit intenzitu blesku diody LED pro fotoaparát. | Zdroj: David Monje/Unsplash

Doposud bylo možné světlo pouze zapínat a vypínat, a to pomocí funkce "setTorchMode". Nové metody by měly umožnit také nastavit intenzitu jasu. Inovace má ale háček. Je možné, že novou funkci budou zpočátku využívat pouze smartphony Pixel.

Aby bylo možné funkci používat, bude nutná aktualizace softwaru fotoaparátu. To ale pro zpřístupnění nové funkce pravděpodobně nebude stačit. Je tedy dost možné, že mnoho zařízení, která obdrží aktualizaci na Android 13, stejně prozatím nebude umět intenzitu blesku fotoaparátu nastavit.

Zdroj: Blog.esper.io

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení