Menu

Elon Musk razí totalitní praktiky: za urážku své osoby rovnou vyhazuje

19.06.2022 17:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Elon Musk razí totalitní praktiky: za urážku své osoby rovnou vyhazuje

Elon Musk razí totalitní praktiky: za urážku své osoby rovnou vyhazuje | foto: Steve Jurvetson / Flickr

Elon Musk je velký vizionář, myslitel a také dle všeho i obratný manager. Občas to ale přehání, ve svých podnicích nesnáší pomluvy, urážky a kritiku mířené na svou osobu, jak ukazuje reportáž serveru Guardian.

Podle té se Elon Musk, jakožto generální ředitel společnosti SpaceX, velmi nevybíravě vypořádal s ostrou kritikou stran svých zaměstnanců. Skupina nespokojených pracovníků sepsala Muskovi a zbytku užšího vedení dopis, v němž kritizují firmu za to, že nechá Muska manipulovat s jejím veřejným profilem.

Elon Musk řeší kritiku po svém

Konkrétně v dopise požadují okamžité a jednoznačné oddělení SpaceX od osobní značky (a dalo by se říct i kultu osobnosti) Elona Muska, dále setrvání v systému, kdy jsou vrcholoví zástupci zodpovědní za výkonnost firmy jako takové a nakonec nepřehlížet a jasně definovat všechny formy nepřijatelného chování. Upozorňují mimo jiné na to, jak svým chováním a vystupováním ve veřejnému prostoru může Musk (jako zakladatel úzce spojen se SpaceX) společnost poškodit.

Ovšem reakci, kterou vesmírná agentura učinila, zřejmě nikdo ze stěžovatelů neočekával. Podle New York Times, jenž citovalo prezidentku představenstva Space X, Gwynne Shotwellovou, došlo k propuštění minimálně pěti zaměstnanců, kteří byli s dopisem spojeni. Velmi podobným stylem se podle svých slov Musk plánuje vypořádat se svou novou akvizicí, Twitterem. Zaměstnancům rovnou vzkázal, že pokud nebudou pracovat “podle jeho představ”, rozváže s nimi pracovní poměr.

Génius i šílenec

Elon Musk je známý svými prostořekými excesy. Po tom, co se Spojené státy vzpamatovaly z covidové pandemie a lockdownů s ni spojenými, adresoval všem zaměstnancům svých firem poznámku, že pokud se z home officů nevrátí zpět do kanceláří, rovnou je z práce vyhodí.

Původně jihoafrický byznysmen a vizionář stál u zrodu automobilky Tesla, i když jejím zakladatelem není. Založil však platební službu PayPal a také vesmírnou společnost SpaceX. V polovině dubna šokoval tím, že do sociální sítě Twitter napumpoval 43 miliard amerických dolarů, díky čemuž se rázem stal hlavním investorem a tudíž většinovým vlastníkem.

Zdroj: Guardian, New York Times

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení