Menu
CHIP Speedtest

Jak přeskočit reklamu na YouTube: umožní to doplněk prohlížeče

07.01.2020 13:55 | Jiří Palyza
Jak přeskočit reklamu na YouTube: umožní to doplněk prohlížeče

Sponzoring je typ reklamy, proti kterému nepomáhají ani blokátory reklam, ani služba YouTube Premium. Doplněk prohlížeče SponsorBlock pro Firefox a Google Chrome nabízí pomoc automatickým přeskočením.

Pro boj s otravnou reklamou na YouTube už byla dlouho k dispozici různá řešení. Mnoho blokátorů reklam odstraňuje reklamní klipy z webového přehrávače a služba YouTube Premium zajišťuje, že si můžete za měsíční poplatek celou videoplatformu vychutnat bez reklamy.

Vynalézavé společnosti však našly další možnosti, jak umístit reklamy svých produktů do videí. Tento typ markeningu se nazývá sponzoring: youtubeři nebo podcasteři obvykle přeruší svůj program krátkým oznámením inzerce produktu. Uživatelé s předplatným YouTube Premium se samozřejmě mohou cítit podvedeni.

Chytrý plugin SponsorBlock pro Firefox a Google Chrome poskytuje nápravu označením těchto částí videa a jejich automatickým přeskočením. Doplněk je závislý na účasti komunity a volně přístupné databázi

Stáhněte si: SponsorBlock

sponsorblock-logo
SponsorBlock pro Firefox 1.2.2    
Aby videa na YouTube již nepřerušovala nepříjemná reklama, bezplatné rozšíření prohlížeče „SponsorBlock pro Firefox“ automaticky přeskočí veškerý sponzorovaný obsah za vás.

 

sponsorblock-logo
SponsorBlock pro Google Chrome 1.2.2    
Bezplatný plugin prohlížeče „SponzorBlock pro Google Chrome“ automaticky přeskočí sponzorovaný obsah na YouTube. To znamená, že vaše videa již nepřerušuje reklamní obsah.

 

Automatické přeskočení sponzorovaných sekcí videa

sponsorblock1

Ve spodní části přehrávače videa najdete malé tlačítko, které můžete použít k označení sekcí sponzoringu ve videích.

SponsorBlock používá databázi, kterou udržují uživatelé rozšíření. Také vy můžete přispět. U každého videa YouTube, kde si všimnete sponzorovaného obsahu, můžete ve videu označit místa, kde je komerční propagace.

Pro snazší označení příslušných sekcí videa najdete po instalaci rozšíření ve spodní části okna přehrávače tlačítko. Jedním stisknutím spustíte "záznam" sponzorské části a znovu jej stisknete, jakmile sponzorská část skončí. Vlevo ještě najdete informační tlačítko, pomocí kterého můžete zkontrolovat a upravit označené pozice před jejich odesláním do databáze.

Uživatelé si pomáhají navzájem

sponsorblock2

Statistiky na webových stránkách výrobce ukazují, že program SponsorBlock je úspěšný.

Pokud by vám tlačítka ve spodní části videopřehrávače lezly na nervy, můžete je skrýt v možnostech rozšíření a místo toho jednoduše použít kombinaci kláves "Shift" + "," pro označení pozic zahájení a ukončení sponzorské sekce.

Zdrojový kód pluginu i databáze jsou k dispozici na GitHubu vývojáře. Na jeho webových stránkách najdete také statistiky SponsorBlocku. Podle jejich údajů už doposud bezmála 8500 uživatelů označilo takřka 50 000 položek sponzorovaného obsahu. Označovací systém také zajišťuje, že nebude odesláno falešné hlášení, tedy označeny nesprávné sekce videí.

Plugin SponsorBlock odstraní reklamy YouTube v případech, kdy ostatní blokátory selhávají

Sponzoring je zvlášť nervující způsob umisťování reklam do YouTube videí. SponsorBlock v oblasti odstraňování pasáží sponzoringu z videí spoléhá na komunitu uživatelů. Jak ukazují statistiky, zdá se že to funguje.

Na druhou stranu je dobré pamatovat i na to, že vaši oblíbení youtubeři jsou závislí na příjmu ze sponzoringu a jejich práci lze financovat pouze tímto způsobem. Pokud tedy pravidelně sledujete vybrané kanály a chcete je podporovat, nabízí se přidat je na whitelist.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení