Menu

Jak zjistit heslo k bezdrátové síti

20.06.2019 11:41 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Jak zjistit heslo  k bezdrátové síti

Jak zjistit heslo k bezdrátové síti | foto: CHIP

Potřebujete zjistit heslo k  domácímu Wi-Fi routeru, abyste k  bezdrátové síti mohli připojit další počítač. Najdete ho na routeru, nebo v počítači.

V případě většiny Wi-Fi routerů najdete implicitní uživatelské jméno a heslo na štítku na spodní straně zařízení - pokud ho nikdo neměnil, snadno ho zjistíte. Pokud už ale nějaký počítač k síti připojený je, nemusíte k  routeru chodit a zjišťovat heslo na něm – můžete ho zjistit z prostředí operačního systému Windows. Funguje to však pouze v případě, že se počítač k Wi-Fi routeru připojuje automaticky, když je v jeho dosahu. Ve Windows 10 otevřete Ovládací panely a postupně se dostaňte přes »Síť a internet | Centrum síťových připojení a sdílení« na »Zobrazit úlohy a stav sítě«. Klikněte na aktuální bezdrátové připojení a otevře se nové okno »Bezdrátové připojení k síti – stav«, ve kterém najdete položku »Vlastnosti bezdrátového připojení«. Klikněte na ni a v dalším okně přejděte do záložky »Zabezpečení«. Klíč k zabezpečení sítě se zobrazí poté, co zaškrtnete »Zobrazit znaky«.

wifi-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení