Menu

Kontrola flash karet a USB flash disků

24.04.2018 16:03 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Kontrola flash karet a USB flash disků

Kontrola flash karet a USB flash disků | foto: CHIP

Máte-li podezření, že váš USB flash disk nepracuje správně či má menší kapacitu, než by měl mít, můžete si to ověřit. Stejně tak si můžete zkontrolovat paměťovou flash kartu, například před cestou, kde budete chtít fotografovat a natáčet, a chcete mít jistotu, že je karta v pořádku. 

K těmto účelům existuje řada softwarových nástrojů. Můžete použít nástroje systému Windows nebo speciální nástroje. Co se týká nástrojů Windows, stačí kliknout pravým tlačítkem na USB flash disk nebo paměťovou kartu a z nabídky vybrat »Vlastnosti«. Potom zvolte záložku »Nástroje« a klikněte na tlačítko »Zkontrolovat«.

kontrola-nahled

Postupujte podle pokynů. Speciální nástroje mohou být sofistikovanější. Například nástroj H2testw zapíše na celou paměť data a pak jejich zápis ověřuje čtením. Stačí po instalaci vybrat správný disk a kliknout na tlačítko »Write + Verify«. Použít můžete i program Check Flash, který zkontroluje celý obsah paměti disku nebo karty. Spustit můžete test čtení, případně zápisu i čtení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení