Menu

Tip pro PDF: jak opravit poškozené soubory

27.05.2021 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Tip pro PDF: jak opravit poškozené soubory

Tip pro PDF: jak opravit poškozené soubory | foto: dejankrsmanovic/Foter

Pokud je poškozený soubor PDF, jedná se buď o obsah, nebo o referenční tabulku Xref. Bezplatný program PDF Fixer dva nejčastější problémy se soubory PDF jedním zákrokem opraví. Pak byste opět měli mít šanci je otevřít a dostat se k obsahu.

Stáhli jste si někdy soubor PDF z webu nebo se pokusili otevřít starý dokument na disku USB a odpovědí byla hláška o poškození souboru? Pokud k tomu dojde, zpravidla dokument nepůjde otevřít. Zachránit, co se dá, se v podobných případech snaží nástroj PDF Fixer. Software obnovuje obsah souboru a opravuje referenční tabulku xref (xref – Cross Reference Table) a slibuje vysoké procento zachráněných dokumentů.

Formát souborů PDF původně pochází ze světa předtiskové přípravy. Například postscriptový interpret Ghostscript (Ghostscript.com) také může pomoci, ale pouze s obnovou tabulky xref. Ta určuje, kde jsou uloženy jednotlivé součásti souboru PDF.

pdffixer-logo

PDF Fixer 1.0.0.4

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí bezplatného softwaru můžete obnovit poškozené soubory PDF.

Pdffixer.com

 

PDF Fixer: spuštění opravy dokumentu PDF

pdffix

Nástroj opraví poškozené soubory PDF v několika krocích. | Zdroj: PDF Fixer

Chcete-li se pokusit obnovit poškozený dokument PDF pomocí nástroje PDF Fixer, stačí po instalaci bezplatného softwaru soubor přetáhnout na ikonu klíče. V případě potřeby můžete předem vybrat jiné umístění cílového souboru, například pracovní plochu Windows.

Poté program soubor analyzuje a opraví. Pokud vše funguje, hned uvidíte výsledek. Pokud ale při obnově pomocí nástroje dojde k problému, je váš dokument pravděpodobně nenávratně ztracen. Pokud je například jeho velikost jen několik kilobajtů, je možné, že obsah byl ztracen už při předchozí operaci kopírování a soubor už nepůjde opravit.

V takových případech by mohlo pomoci už jen rozsáhlé vyhledání stejného souboru PDF v archivu, na disku, nebo na externím úložném médiu. Možná se ještě použitelná kopie souboru někde nachází. K rychlému vyhledání se dobře hodí specializovaný vyhledávací nástroj, například Everything.

everything-logo

Everything 1.4.1

CHIP hodnotí Dobrý

Díky štíhlému vyhledávači Everything najdete v počítači každý soubor během několika sekund.

Voidtools.com

 

Poslední možnost

Soubory PDF mohou obsahovat velmi důležité informace, často je za jedním dokumentem spousta práce. PDF Fixer samozřejmě nemůže slíbit, že obnoví každý poškozený soubor. Ale stojí za to to alespoň zkusit. Nejbezpečnější obranou proti ztrátě dat je ale pravidelné zálohování všech důležitých souborů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení