Menu

Tipy pro Windows: jak resetovat nastavení TCP/IP a jak rychle otevírat internetové stránky pomocí zástupců

21.11.2022 15:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tipy pro Windows: jak resetovat nastavení TCP/IP a jak rychle otevírat internetové stránky pomocí zástupců

Tipy pro Windows: jak resetovat nastavení TCP/IP a jak rychle otevírat internetové stránky pomocí zástupců | foto: Dean Pugh/Unsplash

Pokud se potýkáte s výpadky internetového připojení na svém počítači, jedním z řešení může být reset TCP/IP. Pro opakované otevírání oblíbené webové stránky je možné si nastavit zástupce na ploše. Celý proces to urychlí.

Připojení k internetu může v počítačích se systémem Windows vypadnout z řady různých důvodů. Při řešení tohoto problému se ale často zapomíná na vlastní nastavení TCP/IP v systému Windows, které lze resetovat pomocí jednoduchého příkazu, zadaného do příkazového řádku.

tcp-ip

Reset připojení: při problémech s připojením k internetu můžete jednoduchým příkazem resetovat kompletní nastavení TCP/IP. | Zdroj: Windows 10/Příkazový řádek

Do vyhledávacího pole v nabídce „Start“ zadejte „cmd“ a klikněte na položku „Spustit jako správce“ v seznamu výsledků a vyhledávání. Do nově otevřeného okna příkazového řádku zadejte příkaz „netsh int ip reset“ a stiskněte klávesu [Enter]. Systém poté resetuje různé komponenty nezbytné pro připojení k internetu, včetně řídicího protokolu, rozhraní a adresy pro multicasting.

Pak budete vyzváni k restartování celého počítače – a pokud byl problém způsoben nastavením TCP/IP ve Windows, měl by se nyní počítač bez problému připojit k síti.

Rychlé otevření oblíbených webů prostřednictvím zástupců

webhotkey

Zástupci stránek: pomocí zástupců na pracovní ploše můžete nejen rychle spouštět oblíbené programy, ale také otevírat webové stránky. | Zdroj: Windows 11

Abyste mohli snadno otevírat vaše oblíbené webové stránky, nemusíte ani spouštět internetový prohlížeč – můžete k tomu použít zástupce na pracovní ploše Windows. Otevřete si požadovanou webovou stránku v prohlížeči Firefox, vytvořte si z ní záložku a přetáhněte její tlačítko na volné místo pracovní plochy Windows.

Klepněte na nově vytvořeného zástupce pravým tlačítkem myši, z kontextové nabídky zvolte „Vlastnost“ a v nově otevřeném okně přejděte na kartu „Webový dokument“. Zvolte si požadovanou klávesovou zkratku, například [Ctrl] + [Alt] + [1], kterou zadáte do pole „Klávesová zkratka“ a kliknutím na tlačítko „OK“ operaci potvrďte.

Tato klávesová zkratka bude následně fungovat v celém operačním systému bez ohledu na to, která aplikace je právě aktivní.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení